Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія ispace оголосила найближчу заплановану дату посадки місячного модуля HAKUTO-R Mission 1

12 квітня ispace, Inc. (ispace), глобальна компанія з дослідження Місяця, оголосила, що найближчу заплановану дату посадки місячного посадкового модуля HAKUTO-R Mission 1 призначено на 25 квітня 2023 року, о 16:40 UTC).

За повідомленням компанії, станом на 12 квітня посадковий модуль HAKUTO-R Mission 1 обертається навколо Місяця по еліптичній орбіті з висотою близько 100 км в перицентрі і близько 2300 км в апоцентрі. Після виходу на місячну орбіту бортова камера посадкового модуля успішно сфотографувала та отримала зображення Місяця.

Планується, що посадковий модуль виконає кілька маневрів, щоб досягти 100-кілометрової кругової орбіти навколо Місяця, тим самим успішно завершивши 8-й [з 10-ти запланованих] етап Mission 1.

Приблизно о 15:40 UTC 25 квітня 2023 року посадковий модуль має розпочати зниження з орбіти висотою 100 км. Під час цієї послідовності посадковий модуль виконає гальмування, запустивши основну рушійну установку для уповільнення. Використовуючи серію заздалегідь заданих команд, посадковий модуль відрегулює своє положення і зменшить швидкість, щоб здійснити м’яку посадку на поверхню Місяця. Процес триватиме приблизно одну годину.

У разі зміни умов є три альтернативні місця посадки, і залежно від місця дата посадки може змінитися. Альтернативні дати посадки залежно від робочого статусу – 26 квітня, 1 та 3 травня 2023 року.

У день посадки HAKUTO-R Mission 1 планується пряма трансляція з Токіо. Більш детальну інформацію буде оголошено, щойно вона стане доступною.

Довідково: компанія ispace, заснована у 2010 році у Токіо, управляла командою «HAKUTO», яка увійшла до п’ятірки фіналістів гонки Google Lunar XPRIZE. Перша місія компанії в рамках її програми дослідження Місяця HAKUTO-R стартувала 11 грудня 2022 року з США на ракеті SpaceX Falcon 9. Наступні місії компанії перебувають у розробці, запуск яких очікується у 2024 та 2025 роках. ispace також запустила бізнес-концепцію місячних даних для підтримки нових клієнтів як шлюз для ведення бізнесу на Місяці.

На борту посадкового модуля HAKUTO-R знаходиться чотирьохколісний місяцехід Rashid, збудований командою еміратських спеціалістів у Космічному центрі Мохаммеда бін Рашида в Дубаї. Після посадки ровер проведе місячний день (еквівалент 14 земних днів) на поверхні Місяця для дослідження геології та місячного пилу.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України