Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Російський флот намагається замаскувати свій найпотужніший корабель у Чорному морі

Один із двох фрегатів чорноморського флоту рф проєкту 11356П «Адмірал Григорович» у Чорному морі отримав кардинально нову схему фарбування. Супутникові знімки підтверджують, що ніс і корма фрегату «Адмірал Ессен» були пофарбовані. Не виключається, що темна фарба, нанесена поверх рівномірної сірої схеми, має на меті ввести в оману спостерігачів.

Спроба оманливого камуфляжу, ймовірно, є відповіддю на загрозу морських безпілотників ВМС України. Вони використовують камери для ідентифікації цілі. Можливо також, що ця схема спрямована на те, щоб ввести в оману операторів БПЛА, щоб вони прийняли кораблі за менш цінну ціль.

Супутникові знімки компанії Planet опублікував в мережі оглядач MT Anderson. Після перших чітких зображень у Севастополі 19 червня той самий корабель з’явився у Новоросійську 21 червня. Разом з іншими джерелами, це підтверджує, що темні плями є новою схемою фарбування, а не просто грою світла.

Фрегати типу «Адмірал Григорович» пр.11356П відіграють значну роль у нанесенні ударів рф по Україні. Кожний з них може нести 8 крилатих ракет «Калібр». Вони також є найбоєздатнішими військовими кораблями чф і діють як флагмани після того, як крейсер «Москва» був потоплений у квітні минулого року.

Питання, чи буде новий камуфляж ефективним, залишається відкритим. Можливо, з точки зору вмф рф це можна вважати кращим, ніж нічого. Очевидно, що, незважаючи на відсутність втрат, російський флот серйозно сприймає загрозу морських безпілотників.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України