Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Intelsat замовила у компанії Northrop Grumman четверту місію для продовження терміну служби супутника

20 червня компанія Intelsat, оператор однієї з найбільших у світі інтегрованих супутникових та наземних мереж та провідний постачальник бортового зв’язку (IFC), повідомила про замовлення у компанії SpaceLogistics, яка входить до складу корпорації Northrop Grumman, ще одного модуля продовження місії (Mission Extension Pod, MEP). Новий контракт є четвертою угодою зі SpaceLogistics після замовлення одного MEP у квітні 2023 року і двох апаратів продовження місії (Mission Extension Vehicles, MEV), які вже знаходяться в експлуатації з супутниками Intelsat.

Intelsat не уточнює, які саме супутники отримають модулі, але обидва MEP будуть приєднані до супутників на геостаціонарній орбіті (GEO) вже у 2026 році, що продовжить термін служби цих супутників щонайменше на 6 років. MEP – це пристрій з рушійною установкою, який встановлюється за допомогою роботизованого транспортного засобу (Mission Robotic Vehicle, MRV) на клієнтському супутнику, у якого закінчується паливо. І MEP, і MRV завершили критичні огляди конструкції, знаходяться на стадії складання і тестування та готуються до запуску на борту ракети-носія Falcon 9 компанії SpaceX на початку 2025 року.

«Intelsat є лідером у галузі сталого розвитку космосу, і SpaceLogistics є важливою частиною цього, – сказав технічний директор Intelsat Бруно Фромонт. – Ми продовжуємо шукати шляхи надання найкращих послуг нашим клієнтам, а також залишатися хорошими стюардами космічного середовища. Це зобов’язання продовжує розбудовувати наші унікальні можливості самостійного страхування в космосі та є ще одним кроком до розкриття потенціалу майбутніх додатків орбітальних послуг».

Intelsat і Northrop Grumman увійшли в історію у 2020 році, коли апарат продовження місії MEV-1, створений компанією SpaceLogistics, здійснив першу в історії стиковку комерційного космічного апарата на орбіті з супутником Intelsat 901. Другий MEV почав надавати подібні послуги продовження терміну експлуатації для супутника Intelsat 10-02 у 2021 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України