Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Проблема з приладами зупинила наукові спостереження рентгенівської обсерваторії NASA Chandra

Минулого тижня вийшло з ладу джерело живлення камери високої роздільної здатності рентгенівської обсерваторії Chandra, і оператори перевели всі чотири наукові прилади в безпечний режим на час розслідування проблеми.

«Фахівці місії Chandra призупинили наукові операції та перевели чотири наукові інструменти в безпечний режим, поки вони аналізують ситуацію та визначають відповідну реакцію», – йдеться у повідомленні, опублікованому 16 лютого в Твіттері офісом директора рентгенівського центру Chandra. «Сам космічний апарат працює нормально».

Очікується, що космічний телескоп відновить нормальну роботу за допомогою іншого приладу, який називається Advanced CCD Imaging Spectrograph (ACIS), на початку нового тижня.

Спочатку розрахований на п’ять років експлуатації, рентгенівський космічний телескоп Chandra провів у космосі більше двох десятиліть, спостерігаючи за Всесвітом у рентгенівському діапазоні світлового спектру. Його вивели на орбіту 23 липня 1999 року на борту спейс-шатлу Columbia.

Поточний збій Chandra не є першим у роботі камери з високою роздільною здатністю. У серпні 2020 року камеру було відключено через іншу проблему, яка на кілька місяців призупинила її наукову діяльність. Оператори Chandra врешті-решт переключили камеру на резервний набір електроніки та провели детальне дослідження системи, перш ніж відновити її повну працездатність у грудні 2020 року. Крім того, у 2018 році в обсерваторії виникла проблема з гіроскопом, яка також була вирішена.

За повідомленням представників NASA, наразі космічний телескоп перебуває у розширеній місії, яка фінансується до 2025 року і може бути продовжена до 2030 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України