Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Copernic Space представляє блокчейн-платформу для продажу місячного корисного навантаження

Copernic Space, компанія-стартап з Лос-Анджелеса, представила свою блокчейн-платформу для продажу космічних активів. Першим на аукціоні виставлено корисне навантаження місяцеходу, який подорожуватиме до південного полюса Місяця завдяки компанії Lunar Outpost.

«Це встановлює стандарт цифрової комерціалізації корисного навантаження/вантажу, тим самим створюючи нову модель доходу від космосу, перетворюючи володіння ним на космічний актив, доступний для роздрібного ринку», – сказав генеральний директор компанії Copernic Space Грант Блейсделл (Grant Blaisdell).

Компанія Lunar Outpost готується відправити 10-кілограмовий роботизований ровер MAPP (Mobile Autonomous Prospecting Platform) на Місяць на посадковому модулі Intuitive Machines і ракеті Falcon 9 компанії SpaceX наприкінці цього року. Хоча основним корисним навантаженням посадкового модуля є демонстрація технології Nokia LTE 4G, Lunar Outpost співпрацює з Copernic Space з метою продажу додаткових 3,475 кг для розміщення корисного навантаження/вантажу на своєму першому місяцеході.

Веб-сайт Lunar Outpost називає продаж «історичною можливістю» для компанії, бренду чи організації, зосередженої на маркетингу, науковому прогресі або роботі «для забезпечення стійкої присутності людини в космосі».

Copernic Space створила онлайн-платформу, щоб спростити процес купівлі та продажу продуктів і послуг, пов’язаних із космосом, як-то акції космічного стартапа, завдання супутникових датчиків або простір корисного навантаження. Застосовуючи технологію блокчейн, Copernic Space перетворює космічні активи в незмінні або цифрові токени, які призначені для покупки та продажу в Інтернеті.

Протягом наступних 11 днів Lunar Outpost продає грам вантажопідйомності свого місячного ровера MAPP за $ 4250. Мінімальне замовлення 100 грамів. У квітні розпочнеться публічний розпродаж, що дозволить людям купувати або продавати всього одну соту грама корисного навантаження.

Copernic Space була заснована в 2020 році з метою участі у розвитку ринку космічних активів, що дозволяє «звичайній людині володіти шматочком космосу та економічно брати участь у космічній економіці», – сказав Грант Блейсделл у недавньому інтерв’ю. Космічні активи конвертуються у невзаємозамінні токени, які можна дробити або розділити на менші частини та продати чи перепродати.

«Продаж корисного навантаження у формі токена відкриває клієнтам новий шлях для доступу до космосу», – сказав у заяві Джуліан Сайрус (Julian Cyrus), співзасновник і головний операційний директор компанії Lunar Outpost. «У цьому випадку важлива не тільки сама покупка, а й спосіб покупки. Ми сподіваємося, що це призведе до збільшення кількості корисного навантаження на Місяці, а також до збільшення кількості людей, зацікавлених в участі у космічних місіях».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України