Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Серед нових китайських концепцій пілотованих польотів в космос представлено двійник корабля Starship

17 лютого на Міжнародному симпозіумі з перспектив співробітництва щодо пілотованих польотів в космос, організованому Міжнародною федерацією астронавтики (IAF), Китайським товариством астронавтики (CSA) та Китайською академією технологій ракет-носіїв (CALT), президент CALT Ван Сяоцзюнь (Wang Xiaojun) представив концепцію багаторазової ракети-носія нового покоління.

Багаторазова ракета-носій нового покоління для польотів на низьку навколоземну орбіту (LEO) і за її межі розробляється на основі нових технологій, таких як крилата космічна транспортна система та дешева двоступінчаста киснева установка багаторазового використання, що працює на метані і рідкому кисні. Очевидно, розробка нової ракети-носія спирається на концепцію системи Starship компанії SpaceX.

Планується, що система Starship/Super Heavy зможе виводити на LEO понад 100 метричних тонн, проте, за повідомленням китайського науковця, система CALT могла б запустити на LEO близько 20 тонн.

Представлений слайд вказує на використання газогенераторного двигуна, тоді як Starship використовує більш складні, але потужніші двигуни ступінчастого згоряння Raptor.

Хоча ілюстрації нагадують системи, що розробляються в США, робота над пусковою установкою знаходиться на стадії дослідження і, ймовірно, не є остаточною концепцією чи затвердженим проектом. Термінів першого запуску також не повідомлено.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України