Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск місії «JUICE»

14 квітня 2023 року о 12:14 (UTC) з космодрому Куру, Французька Гвіана за допомогою ракети-носія «Ariane-5ECA+» було здійснено запуск КА «JUICE» європейського космічного агентства.

№ з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.JUICEЄвропейське космічне агентство14.04.2023 12:14 UTCAriane-5ECA+Куру, Французька ГвіанаЄвропейське космічне агентствоНауковий

У рамках місії JUICE, що розшифровується як Jupiter Icy Moons Explorer, вестиметься спостереження за найбільшою планетою Сонячної системи Юпітером, а також за трьома її найбільшими супутниками.

Каллісто, Європа та Ганімед, як передбачається, мають під поверхневі океани. В агентстві вважають, що там може існувати життя. Подорож до Юпітера триватиме вісім років. За цей час станція тричі облетить Землю та Венеру, використавши гравітаційну підтримку планет для запуску до Юпітера, що знаходиться на відстані майже 900 мільйонів кілометрів від Землі.

До липня 2031 апарат повинен опинитися на орбіті Юпітера.

Основною метою дослідження є Ганімед – найбільший супутник у Сонячній системі, дев’ятий за величиною об’єкт у Сонячній системі. Це єдиний супутник планети у нашій системі, який генерує власне магнітне поле.

JUICE вийде на орбіту приблизно за 500 км від поверхні Ганімеда і вивчатиме його прихований океан, минулу та справжню активність, а також можливість існування життя під крижаною оболонкою.

Під час обльоту супутника Європа JUICE намагатиметься знайти ознаки наявності життя та ознаки води.

Станція понад 20 разів облетить Каллісто на відстані всього 200 км від поверхні. Вважається, що три супутники Юпітера містять величезну кількість води, яка, можливо, в шість разів перевищує обсяг води в океанах Землі.

На борту JUICE знаходяться прилади для проведення досліджень газового гіганта та його супутників.

3GM – радіокомплекс, який вивчатиме гравітаційне поле Ганімеда, масштаби внутрішніх океанів, а також структуру іоносфери Юпітера та його супутників.

MAJIS – спектрометр для вивчення особливостей хмар на планеті, характеристик льоду та мінералів на поверхні місяців.

J-MAG – магнітометр, завдання якого досліджувати під поверхневі океани на супутниках Юпітера.

Радар, ультрафіолетовий спектрограф, оптична система камер та лазерний альтиметр також будуть використані для проведення низки вимірювань.

Ця місія – перше відправлення космічного апарату до Юпітера після запуску в 2011 році апарату Juno, який знаходиться на орбіті планети з 2016 року. Після JUICE до Юпітера вирушить ще один апарат – Europa Clipper NАSА.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України