Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Північна Корея випробувала свою першу твердопаливну МБР

Північна Корея, ймовірно, випробувала свою першу твердопаливну міжконтинентальну балістичну ракету (МБР, ICBM) Hwasong-18. Це випробування знаменує собою величезний стрибок у можливостях КНДР, яка активно вдосконалює свої ракетні технології починаючи з 2016 року, коли було розпочато програму швидких ітеративних випробувань.

Запуск відбувся 13 квітня, наступного дня державні ЗМІ Північної Кореї розмістили офіційні повідомлення та опублікували відповідні фотографії. На запуску були присутні лідер КНДР Кім Чен Ин та його дочка, які дедалі частіше беруть участь у ракетних випробуваннях.

Також цікавим є той факт, що запуск ракети був здійснений з величезної транспортно-контейнерної пускової установки (transporter-erector-launcher, TEL), яку вперше було представлено на військовому параді 9 лютого. У той час було припущено, що ця ПУ призначена для твердопаливної МБР. Інші типи міжконтинентальних балістичних ракет КНДР, Hwasong-14, -15 і -17, не є мобільними і не запускаються з контейнерних ПУ.

Північна Корея досягла значних успіхів з твердопаливними балістичними ракетами малої та середньої дальності, а також з ракетами, що запускаються з підводних човнів, проте твердопаливна міжконтинентальна балістична ракета змінює правила гри.

Тверде паливо забезпечує більш швидкий вихід з укриття та запуск — не потрібно тривалого періоду заправки ракети паливом у вертикальному положенні. Це означає, що твердопаливні ракети є менш вразливими для превентивних ударів.

За даними NKnews.com, запуск відбувся з території одного з приватних маєтків Кіма: «Випробування проводилися в одному з особняків Кім Чен Ина, де є приватне поле для гольфу на схід від Пхеньяна», — сказав Сем Лейр, дослідник із Центру досліджень проблем нерозповсюдження Джеймса Мартіна (CNS), який визначив геолокацію фотографій, опублікованих у державних ЗМІ 14 квітня.

NK News виявило, що будівельні роботи в особняку почалися між 13 та 16 березня, що свідчить про те, що підготовка до запуску тривала близько місяця.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України