Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайський ракетний стартап iSpace відновився після трьох поспіль невдач завдяки успішному запуску

Китайський комерційний стартап iSpace здійснив свій другий успішний запуск твердопаливної ракети Hyperbola 1 П’ята ракета Hyperbola 1 стартувала з Центру запуску супутників Цзюцюань на північному заході Китаю о 04:00 UTC 7 квітня.

Чотирьохступенева твердопаливна ракета успішно вийшла на орбіту, але не несла активного корисного навантаження. Згідно із заявою компанії, метою запуску була перевірка загальних характеристик ракети-носія та отримання даних про запуск.

Розташована в Пекіні компанія iSpace стала першою приватною китайською ракетною компанією, яка вивела супутник на орбіту у липні 2019 року з першим запуском РН Hyperbola 1. Однак після першого успішного запуску компанія тричі поспіль зазнала невдалих запусків ракети.

Відтоді конкуренти, включаючи китайські Galactic Energy, Landspace і Space Pioneer, запустили власні твердопаливні та більш складні рідкопаливні ракети, залишаючи iSpace позаду.

Компанія також працює над власною метаново-кисневою ракетою під назвою Hyperbola 2, яка матиме багаторазовий перший ступінь. Повідомляється, що iSpace готується до тестового запуску.

Запуск 7 квітня РН Hyperbola 1 став 16-м з початку року для Китаю, причому більшість з них були ракетами серії Long March, які експлуатував головний китайський космічний підрядник CASC. Компанії Galactic Energy, Expace (державна дочірня компанія), яка використовує свою ракету Kuaizhou 1A, а тепер і iSpace також активно працюють.

CASC планує більше 60 запусків цього року, а загальна кількість запланованих китайських запусків перевищує 80.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України