Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Starlink Group 4-5»

07 січня 2022 року о 02:47 (UTC) з космічного центру Кеннеді (Каліфорнія, США), за допомогою ракети-носія «Falcon-9 (Block 5)» було здійснено запуск 49 супутників зв`язку «Starlink».

«Starlink» – це угруповання супутників Інтернет-зв’язку SpaceX. Угрупування на низькій навколоземній орбіті надаватиме швидкі інтернет-послуги з малою затримкою в місцях, де наземний інтернет ненадійний, недоступний або дорогий.

«Starlink Group 4-5» стане 33-ою місією Starlink, збільшивши загальну кількість запущених супутників Starlink до 1993-х КА, з яких 1842 все ще будуть знаходитися на орбіті навколо Землі після запуску.

Кожен супутник «Starlink V1.5» має компактну конструкцію та масу 295 кг. Компанія SpaceX розробила дизайн з плоскою панеллю, що дозволяє розмістити якнайбільше супутників в першому ступені ракети Falcon 9 який має 5,2 метри в ширину. Завдяки цій плоскій конструкції SpaceX може вмістити до 60 супутників, зберігаючи при цьому можливість відновлення першого ступеня. Це приблизно 16 тон корисного навантаження.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України