Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Перші ступені нової європейської ракети Ariane 6 направлені до Куру

5 січня компанія ArianeGroup повідомила, що основна і верхня ступені ракети Ariane 6 перебувають на шляху до європейського космодрому. Після остаточної збірки на заводі ArianeGroup у Les Mureaux та завершення всіх функціональних приймально-здавальних випробувань основна ступень була доставлений у французький порт Гавр, звідки судно відбуло до Бремена, Німеччина, щоб завантажити верхню ступень – зібрану та перевірену на місці компанією ArianeGroup – перед тим, як відправитися у Французьку Гвіану. Планується, що дві ступені прибудуть до європейського космодрому у Французькій Гвіані в січні.

Цей перший екземпляр Ariane 6 призначений для комбінованих випробувань ракети з новою стартовою площадкою, побудованою під контролем французького космічного агентства CNES.

Під час комбінованих випробувань ракета Ariane 6 не буде злітати, її основна ступень буде випробувана із запуском двигуна Vulcain 2.1, який буде кілька разів запалюватися на стартовій площадці.

Мета комбінованих випробувань – перевірити всі інтерфейси та правильний зв’язок між пусковою установкою Ariane 6 і наземними об’єктами нової стартової бази. Також буде перевірено польотне програмне забезпечення та проведено наповнення та злив паливних резервуарів.

Комбіновані випробування ракети і стартової площадки заплановано на квітень 2022 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України