Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Голосовий помічник Alexa буде протестовано в ході місії NASA «Артеміда 1»

Майбутній випробувальний безпілотний політ космічного корабля Orion буде включати корисне навантаження для тестування технології розпізнавання голосу, що на даний час широко доступна споживачам, на предмет використання її для допомоги астронавтам у майбутніх місіях.

5 січня компанія Lockheed Martin оголосила, що співпрацює з компаніями Amazon і Cisco над проектом під назвою Callisto, який буде виконуватися в ході місії «Артеміда 1» не раніше березня. Callisto — це демонстрація того, як технологія Alexa компанії Amazon і платформа для телеконференцій Webex компанії Cisco можуть бути використані в майбутніх пілотованих місіях.

Майбутній політ корабля Orion у рамках місії «Артеміда 1» пройде в автоматичному режимі без екіпажу на борту. Тому в процесі тестування голосовий асистент Alexa отримуватиме команди з Космічного центру ім. Джонсона. У кабіні корабля будуть встановлені кілька камер, щоб оцінити роботу Alexa у режимі реального часу.

Alexa матиме доступ до даних телеметрії корабля Orion, вона також зможе відповідати на запитання і керувати деякими системами, такими як освітлення кабіни і дисплеїв. Amazon удосконалила алгоритми з урахуванням акустики всередині космічного корабля для кращого розпізнавання мови. У майбутньому Alexa зможе обробляти команди екіпажу.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України