Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Повідомлення про запуск КА «Peregrine, Celestis»

з/пОфіційні та інші назви КАНалежністьДата і час запускуРакета-носійПолігони і СКОрганізація-замовникПризначення
1.PeregrineСША08.01.2024  07:18 UTCVulcan Centaur VC2SМис Канаверал, Флорида, СШАAstrobotic TechnologyМісячний модуль
2.CelestisСШАSSIПоховання на Місяці

08 січня 2024 року о 07:18 (UTC) з мису Канаверал, Флорида, США за допомогою ракети-носія «Vulcan Centaur VC2S» було здійснено запуск 2 КА США «Peregrine» та «Celestis» в рамках місячної місії.

«Peregrine» – це місячний посадковий модуль, вистою 1,9 метра та шириною 2,5 метри. Він здатний перевозити до 90 кг корисного навантаження. Для живлення та охолодження посадковий модуль має сонячну панель, встановлену зверху, і радіатори, встановлені збоку.

Посадковий модуль являє собою жорстку конструкцію з алюмінієвого сплаву, що складається з конуса адаптера, панелей ізоляційної решітки та двох стільникових кожухів. Паливні баки, покриті матеріалом, схожим на золоту фольгу, і підтримуються панелями ізоляційної решітки. Також є платформа для кріплення корисних вантажів.

Для руху «Peregrine» має п’ять двигунів, кожен з яких може виробляти 667 Ньютонів тяги, що становить 3335 Ньютонів тяги в загальному. Додатково до основних двигунів, є 12 двигунів системи керування та маневрування (ACS). Вони розташовані в різних площинах навколо космічного корабля, щоб забезпечити можливість керування кораблем в будь-якому положенні. Кожен з маневрових двигунів може виробляти 45 Ньютонів тяги.

«Celestis» ­­- це модуль, в середині якого розташовані невеликі алюмінієві капсули, розміром близько 10х2 см. В капсулах містяться кремовані останки, зразки ДНК геному людей. Модуль прикріплений до останнього ступеня ракети-носія «Vulcan Centaur VC2S».

Даний запуск дозволить світовій спільноті більш детально вивчити Місяць, а також провести захоронення людських останків в космосі.

За даними ЦКС

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України