Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Індійська сонячна обсерваторія Aditya-L1 вийшла на орбіту навколо точки Лагранжа

Індійська сонячна обсерваторія Aditya-L1 досягла орбіти призначення навколо точки Лагранжа 1 Сонце-Земля (Sun-Earth L1) приблизно за 1,5 млн км від Землі.

КА Aditya-L1 вийшов на орбіту Sun-Earth L1 приблизно о 12:30 UTC 6 січня в результаті роботи двигунів космічного апарата, повідомив прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді через X/Twitter.

Космічний апарат є першою спеціальною місією країни для вивчення Сонця. Його гало-орбіта в L1 дозволить йому постійно вивчати сонячні явища.

Наукові цілі включають вивчення коронального нагріву, прискорення сонячного вітру, корональних викидів маси, динаміки сонячної атмосфери та анізотропії температури. Номінальний термін служби космічного апарата становить п’ять років, але, за даними Індійської організації космічних досліджень (ISRO), він може бути продовжений.

КА Aditya-L1 був запущений на ракеті-носії Polar Satellite Launch Vehicle (PSLV-C57) з космічного центру Сатіша Дхавана (SDSC), Шріхарікота, 2 вересня минулого року. Запуск відбувся через кілька днів після того, як Індія стала четвертою країною, яка успішно висадилася на Місяць за допомогою роботизованого посадкового модуля Chandrayaan-3.

Aditya-L1 виконав чотири орбітальні маневри навколо Землі, перш ніж вийти на перехідну орбіту для L1. Його прибуття відбулося через 126 днів польоту.

Космічний апарат вагою 1480 кг оснащений сімома науковими інструментами, спеціально розробленими для дослідження Сонця.

Його корисне навантаження включає ультрафіолетовий телескоп (Solar Ultraviolet Imaging Telescope, SUIT), м’який і жорсткий рентгенівські спектрометри і коронограф для сонячних спостережень. Крім того, на ньому встановлено пару аналізаторів частинок і магнітометр для прямих вимірювань на місці.

Для порівняння, космічний телескоп Джеймса Вебба працює в точці Лагранжа 2 Сонце-Земля (Sun-Earth L2), іншій гравітаційно стабільній точці, на відстані 1,5 млн км від Землі, але в напрямку, протилежному Сонцю.

У грудні ISRO опублікувала зображення Сонця в ультрафіолеті, зроблені за допомогою корисного навантаження SUIT космічного апарата.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України