Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA збільшує фінансування угод з компаніями Blue Origin і Voyager Space щодо розробки комерційних космічних станцій

NASA додало нові етапи та фінансування до угод з двома компаніями, які працюють над концепціями комерційних космічних станцій, використовуючи кошти третьої угоди, яка закінчилася минулого року.

5 січня NASA оголосило, що додало фінансування на загальну суму $ 99,5 млн до існуючих Угод щодо космічного акту (Space Act Agreements) з Blue Origin і Voyager Space. Дві компанії отримали початкові угоди в грудні 2021 року в рамках програми NASA Commercial Low Earth Orbit Destinations або CLD, спрямованої на стимулювання розробки комерційних космічних станцій, призначених замінити Міжнародну космічну станцію (МКС).

Компанія Blue Origin, яка розробляє космічну станцію Orbital Reef разом із Sierra Space та іншими компаніями, отримала збільшення на $ 42 млн до початкових $ 130 млн. Збільшення включає додаткові етапи для перегляду дизайну підсистеми та вдосконалення технології, а також роботу над системами життєзабезпечення станції.

Компанія Voyager Space, яка співпрацює з Airbus Defence and Space для розробки станції Starlab, отримала додаткові $ 57,5 млн до початкової суми у $ 160 млн. Ці гроші будуть спрямовані на різні етапи розвитку станції, а також на роботу з модернізації вантажного космічного корабля Cygnus компанії Northrop Grumman, щоб він міг автоматично пристиковуватися безпосередньо до станції, а не з використанням роботизованого маніпулятора.

Фінансування надходить в основному за рахунок третьої угоди CLD, яку NASA уклало з Northrop Grumman. У жовтні компанія Northrop оголосила, що більше не буде розробляти власну космічну станцію, а натомість працюватиме з Voyager Space над проєктом Starlab, зокрема надаючи версію Cygnus для транспортування вантажів до Starlab.

У рамках цього партнерства Northrop вийшла із своєї угоди CLD з NASA. У жовтні агентство заявило, що планує перерозподілити $ 89 млн, які не були витрачені Northrop за контрактом на суму $ 125,6 млн, іншим постачальникам CLD. 5 січня NASA повідомило, що об’єднало ці невикористані гроші з «іншим програмним фінансуванням», щоб досягти $ 99,5 млн, доданих до угод Blue Origin і Voyager Space.

NASA також веде переговори з Axiom Space, яка має окремий контракт з NASA на доступ до порту стикування на МКС для комерційних модулів, які стануть основою майбутньої автономної комерційної космічної станції. NASA заявило, що веде переговори щодо «додаткового контенту» для цього контракту з Axiom, деталі якого ще уточнюються.

Угоди з Axiom Space, Blue Origin і Voyager Space є частиною стратегії NASA щодо підтримки розвитку комерційних станцій, які агентство хоче запустити в експлуатацію до кінця цього десятиліття, щоб підтримати перехід від МКС, яку планується вивести з експлуатації в 2030 році. Після цього NASA стане клієнтом цих комерційних станцій разом з іншими космічними агентствами та компаніями.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України