Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Посадковий апарат Nova-C компанії Intuitive Machines вийшов на навколо місячну орбіту

21 лютого місячний посадковий апарат успішно завершив заплановане 408-секундне включення свого головного двигуна і зараз перебуває на 92-кілометровій круговій орбіті навколо Місяця. За повідомленням компанії, стан посадкового модуля Nova-C під назвою Odysseus відмінний. Протягом наступних днів фахівці аналізуватимуть дані, отримані після виходу на орбіту, та очікують отримати зображення супутника Землі.

Місія IM-1 (Intuitive Machines 1) перевозить шість корисних навантажень NASA в рамках програми Commercial Lunar Payload Services (CLPS), за проведення експериментів на Місяці в рамках цієї місії агентство заплатило $ 118 млн.

22 лютого диспетчери знизять орбіту з 92 км до 10 км, потім направлять апарат на посадку біля кратера Малаперт А у південній полярній області Місяця. Це місце вважається ризикованим для посадки через наявність кратерів і стрімчаків, але воно вкрай важливе для астронавтів, оскільки в затінених кратерах передбачається наявність замерзлої води.

Посадку Nova-C заплановано о 22:49 UTC 22 лютого.

Якщо космічний апарат успішно здійснить посадку, Intuitive Machines планує працювати з ним приблизно тиждень до того, як сонце зайде на цьому місці, що завершить місію.

Якщо посадка буде успішною, компанія Intuitive Machines стане першою неурядовою організацією, яка успішно здійснила м’яку посадку на Місяць. Посадковий модуль Beresheet ізраїльської компанії SpaceIL розбився під час спроби приземлення у квітні 2019 року, тоді як посадковий модуль HAKUTO-R M1 японської компанії ispace розбився під час спроби приземлення в квітні 2023 року. Посадковий модуль Peregrine компанії Astrobotic, який також був запущений за програмою CLPS NASA, зазнав витоку палива невдовзі після запуску 8 січня та перервав плани вийти на орбіту та здійснити посадку на Місяць, повернувшись в атмосферу Землі приблизно через 10 днів після запуску.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України