Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Планується проведення спільних навчань США та Південної Кореї з моніторингу космічної обстановки

Спільні навчання Космічних сил США та ВПС Республіки Корея (РК) будуть зосереджені на розширенні можливостей обох сторін з моніторингу космічної обстановки (space situational awareness, SSA).

27 серпня на базі ВПС США Петерсон в Колорадо-Спрінгс, штат Колорадо, було підписано угоду про проведення спільних навчань Космічних сил США та ВПС РК. Угоду підписали начальник космічних операції, генерал Космічних сил США Джон В. Реймонд та начальник штабу ВПС РК генерал Парк Ін-хо (Park In-ho).

«Що нам терміново потрібно, це «очі», щоб дивитися на те, що відбувається в космосі», – сказав 20 жовтня начальник Центру космічних операцій ВПС РК полковник Пак Кі-Те (Park Ki-tae) під час семінару з військової техніки, що відбувся в рамках Міжнародної аерокосмічної та оборонної виставки у Сеулі. Центр космічних операцій ВПС РК, що розпочав роботу минулого місяця, відповідає за формування стратегії нарощування космічної потужності корейських ВПС.

«Одним з основних завдань, яких ми хочемо вирішити завдяки співпраці з Космічними силами США, є покращення наших можливостей виявляти небезпечні об’єкти в космосі та уникати зіткнень у разі, коли вони наближаються до наших супутників», – сказав полковник Пак. За його словами, покращені можливості також дозволять ВПС РК своєчасно видавати попередження на випадок падіння об’єктів з космосу на Землю.

Зі свого боку, додав він, ВПС РК будують власну інфраструктуру SSA, включаючи електронно-оптичну систему супутникового спостереження, систему прогнозу і попередження космічної погоди та розвідувальні супутники, з метою досягти повної працездатності цих систем до середини 2020-х років. Відповідно до цього, Адміністрація оборонних програмних закупівель Південної Кореї (Defense Acquisition Program Administration, DAPA) нещодавно уклала контракт вартістю $ 13,9 млн з компанією Satrec Initiative на розробку системи прогнозу космічної погоди. Ця система допоможе запобігти збоїв у роботі супутників, висотних БПЛА та систем керованої зброї через порушення в сигналах GPS, що можуть бути викликані змінами космічної погоди.

Полковник Пак розповів, що ВПС РК покращили свої можливості SSA з 2017 року завдяки спільним проектам з Корейським інститутом аерокосмічних досліджень та Корейським інститутом астрономії та космічних наук.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України