Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанії OneWeb і NEOM створюють спільне підприємство

26 жовтня компанія OneWeb, яка надає послуги супутникового широкосмугового зв’язку, і компанія NEOM Tech & Digital Holding Company, яку було створено за підтримки суверенного фонду Саудівської Аравії в рамках програми розвитку сучасного міста і туристичного напрямку в північно-західному регіоні країни, підписали угоду вартістю $ 200 млн про створення спільного підприємства з ексклюзивними правами на розподіл потужностей мережі в цільових регіонах Близького Сходу.

Партнерство з OneWeb є частиною стратегії компанії NEOM щодо забезпечення доступу споживачів до десятків терабайт масштабованої ємності до 2030 року, що допоможе їй залучити міські та сільські бізнес-структури і громади в регіоні. На додаток до супутників OneWeb на низькій навколоземній орбіті, стратегія передбачає прокладання підводних і наземних комунікаційних кабелів, будівництво веж стільникового зв’язку 5G і оптоволоконних мереж.

Згідно з контрактом, компанія NEOM протягом 7 років витратить $ 170 млн на закупівлю супутникової потужності у компанії OneWeb. Холдингова компанія також інвестує $ 30 млн у спільне підприємство з компанією OneWeb, яке буде перепродавати потужності в Саудівській Аравії, на Близькому Сході та в сусідніх країнах Східної Африки.

Оскільки на сьогодні розгорнуто більше половини угруповання з 648 супутників, OneWeb планує вже цього року запустити комерційні послуги у верхній частині Північної півкулі, а в 2022 році – глобальні послуги. Однак OneWeb очікує, що контракт з NEOM на ексклюзивне розповсюдження своїх послуг у цільових регіонах почнеться у 2023 році після завершення будівництва наземної станції в Неомі.

На сьогодні компанія OneWeb є єдиним ліцензованим у Саудівській Аравії супутниковим оператором. В компанії заявили, що її спільне підприємство з NEOM базується на угоді, яку вона підписала з Міністерством комунікацій та інформаційних технологій Саудівської Аравії (MCIT) ще в 2017 році, коли було досягнуто домовленості співпрацювати над рішеннями для розширення можливостей підключення більшої кількості абонентів по всій країні.

NEOM допоможе випробовувати та розробляти супутникові рішення для кібербезпеки в рамках спільного підприємства, оголошеного 26 жовтня, на додаток до можливостей позиціонування та навігації, які OneWeb вивчає для уряду Великої Британії.

Британський уряд є інвестором компанії OneWeb, і компанія заявила, що партнерство з NEON також зміцнює зв’язки між Саудівською Аравією та Великою Британією.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України