Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Опублікована Шотландська космічна стратегія

20 жовтня уряд Шотландії представив нову стратегію розширення участі шотландської економіки у світовому космічному ринку.

Шотландська космічна стратегія визначає плани щодо розвитку мережі майданчиків для запуску супутників, впровадження зелених технологій та використання наявних переваг у галузі аналізу даних та дослідженнях.

Основними цілями співробітництва між урядом Шотландії та його корпоративними агентствами, промисловою групою Space Scotland та Шотландським космічним академічним форумом визначені:

  • позиціонування Шотландії як світового лідера з розробки комерційних космічних розробок;
  • створення мережі місць запусків в космос та орбітальних послуг, що підтримують можливості запусків з території Європи;
  • розробка провідної екологічної стратегії світового рівня для космічної промисловості Шотландії, від скорочення викидів до підтримки використання супутникових даних для моніторингу навколишнього середовища;
  • сприяння міжнародним економічним можливостям Шотландії за рахунок збільшення експорту та цільових внутрішніх інвестицій.

Представляючи Стратегію, міністр бізнесу Шотландії Айвен МакКі (Ivan McKee) відмітив: «Шотландська космічна стратегія демонструє рішучість нашої космічної спільноти працювати разом над досягненням цієї амбітної програми.

Наші цілі ясні – ми хочемо отримати частину світового космічного ринку розміром до 4 млрд фунтів стерлінгів, забезпечити спеціальні можливості запуску в космос вже наступного року та створити 20 000 робочих місць у секторі до 2030 року. Ми прагнемо розширити різноманітність галузі, збільшити її стійкість, обсяги експорту та внутрішніх інвестицій та покращити освіту, щоб надихнути наступне покоління працівників космічної галузі».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України