Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Рада ЄКА призначила трьох нових директорів ЄКА

21 жовтня Рада Європейського космічного агентства (ЄКА) призначила трьох нових директорів ЄКА: з питань комерціалізації, промисловості та закупівель, з програм спостереження за Землею, а також з навігації.

Реорганізація ЄКА відбувається в умовах, коли стимулювання комерціалізації для екологічно чистої («зеленої») та цифрової Європи є одним із найвищих пріоритетів агентства. Комерційна космічна діяльність швидко зростає. Нові космічні підходи призвели до створення менших, вузько сфокусованих супутників і зниження витрат на запуск. Це відкрило простір для нових учасників космічної галузі та призвело до зниження цін на космічні продукти і послуги, а також прискорення інновацій.

Щоб допомогти європейським компаніям досягти успіху в космосі, у травні 2021 року ЄКА створило Директорат з комерціалізації, промисловості та закупівель у штаб-квартирі ЄКА у Парижі. Його першим директором 21 жовтня було призначено Жеральдін Наджа (Géraldine Naja), яка з червня 2021 року була виконувачем обов’язки директора. Вона буде відповідати за розробку та реалізацію промислової політики ЄКА, представляти генерального директора ЄКА у відносинах з промисловістю, розробляти та впроваджувати правила та політику агентства щодо закупівель, а також проводити переговори та керувати закупівлями для всіх видів діяльності та програм агентства. Жеральдін Наджа приступить до виконання обов’язків 1 листопада 2021 року.

Жеральдін Наджа, громадянка Франції, обіймала різні посади в ЄКА з моменту приєднання до агентства більше трьох десятиліть тому, зокрема: керівника департаменту промислової політики та аудиту, керівника відділу ЄКА по зв’язках з ЄС, а також керівника відділу стратегічних та інституційних питань в офісі генерального директора.

Сімонетта Челі (Simonetta Cheli) була призначена директором програм спостереження Землі та керівником ESRIN, центру спостереження Землі ЄКА у Фраскаті (Італія). Її обов’язки охоплюють реалізацію всіх заходів ЄКА зі спостереження Землі та підготовку нових пропозицій у цій сфері. Вона приступить до виконання обов’язків з 1 січня 2022 року.

Сімонетта Челі, громадянка Італії, працювала в ЄКА протягом трьох десятиліть на різних посадах в Директораті програм спостереження Землі, включаючи: керівника управління стратегії, програм та координації, керівника координаційного офісу та керівника відділу по зв’язках з громадськістю та інституціями.

Франсіско-Хав’єр Бенедикто Руїс (Francisco-Javier Benedicto Ruiz) був призначений директором з навігації, відповідальним за визначення, планування та виконання навігаційних програм агентства відповідно до Європейської космічної стратегії. Він приступить до виконання обов’язків 16 лютого 2022 року та буде базуватися в Європейському центрі космічних досліджень і технологій ЄКА (European Space Research and Technology Centre, ESTEC) у Нордвейку (Нідерланди). Зараз він очолює програмний відділ Galileo в Директораті навігації ЄКА.

Бенедикто Руїс, громадянин Іспанії, до того, як приєднатися до ЄКА в 1990 році, провів свою ранню кар’єру в наукових колах, працюючи інженером з мікрохвильового випромінювання в Політехнічному університеті Каталонії в Барселоні та інженером з телекомунікацій у компанії Mier Comunicaciones, S.A.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України