29 листопада у ході онлайн-конференції, організованої Інститутом Мітчела (Mitchell Institute online event), заступник начальника оперативного командування Космічних сил США генерал-лейтенант Б. Ченс Зальцман (Lt. Gen. B. Chance Saltzman) заявив, що нещодавня демонстрація Китаєм орбітальної гіперзвукової зброї та знищення Росією супутника на орбіті можна оцінювати як реакцією на створювану десятиліттями військову міць США, значну частину якої забезпечують супутники в космосі.
Військові можливості США, такі як зброя з GPS-керуванням та космічні системи виявлення запусків ракет, залежать від супутників на орбіті. Генерал Б.Зальцман пояснив, що Китай та Росія мають стимул розробляти космічну зброю, яка могла б послужити «першим ударом» у разі конфлікту, щоб позбавити США отриманих переваг.
Тепер США мають визначити, що робити далі, щоб відновити стратегічну стабільність. Зальцман сказав, що відповідь не повинна містити агресію. «Космічні сили вважають одним із своїх основних обов’язків стримування війни».
Начальник оперативного командування Космічних сил США генерал Джон «Джей» Реймонд часто порівнював космос з беззаконним «диким заходом», де все можливо.
Зальцман сказав, що остання демонстрація Росії доводить це. Космос — це всесвітнє надбання, тому вкрай важливо мати міжнародну угоду, яка встановлює правила поведінки та карає порушників. «Важко притягувати людей до відповідальності за будь-яку поведінку, тому що на даний час насправді не визначено, що є прийнятним, а що неприйнятним».
«Я думаю, нам не слід недооцінювати, наскільки важливо встановити рамки для того, як виглядає відповідальна поведінка в космосі», — сказав він. «Як тільки ми встановимо ці рамки, ми зможемо притягувати інші країни до відповідальності в більш широкому сенсі, можливо, через Організацію Об’єднаних Націй або через інші міжнародні організації, і я думаю, що міжнародний тиск партнерів насправді є дуже важливим».
Для дотримання кодексу поведінки важливо мати точну інформацію про космічну діяльність. Збиття Росією супутника, очевидно, було навмисним актом, «але бувають випадки, коли два об’єкти у космосі стикаються один з одним і створюють поле сміття. Таким чином, подія, яка утворює сміття, може статися випадково, так само як і свідомо. І ми повинні мати таку здатність, щоб швидко оцінити та з’ясувати, де знаходяться ці орбіти, та спрогнозувати потенційні небезпеки, які можуть спричинити нові об’єкти, створені на орбіті».