Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

DARPA запустить першу дослідницьку програму Міністерства оборони США у галузі космічного виробництва

Агентство перспективних оборонних дослідницьких проєктів МО США (Defense Advanced Research Projects Agency, DARPA) у новій програмі досліджуватиме варіанти проведення біовиробництва в космосі з використанням біологічних систем, таких як мікроби, для створення матеріалів, що можуть використовуватися в орбітальних операціях.

Проєкт, очолюваний відділом біологічних технологій DARPA, називається B-SURE, скорочення від «Biomanufacturing: Survival, Utility and Reliability beyond Earth», тобто «біовиробництво: виживання, корисність та надійність за межами Землі».

«Програма B-SURE – це фундаментальне дослідження, яке вивчатиме адаптацію мікробів до умов космосу», – заявила менеджер проєкту Енн Чивер (Anne Cheever) у прес-релізі. «Є надія, що врешті-решт ця технологія дозволить виробляти в космосі молекули, необхідні для підтримки космічних польотів».

Біовиробництво – це новий сектор біотехнологічної промисловості, зосереджений на виробництві продуктів із використанням живих систем, таких як мікроорганізми, клітини тварин або рослинні клітини.

DARPA вважає, що ця здатність буде важливою для майбутніх військових операцій у космосі. «Існує критична потреба МО США в постійному розвитку та розширенні орбітального виробництва, щоб забезпечити відмовостійкість ланцюжка поставок, стійку технологічну перевагу, а також безпеку та ремонт активів для поточних і майбутніх операцій», – йдеться в повідомленні DARPA. В оголошенні, опублікованому 22 листопада, пропонується зацікавленим організаціям надати пропозиції до 25 січня 2022 року.

«B-SURE проведе дослідження, щоб встановити доцільність біовиробництва в космосі», – йдеться в повідомленні. Однією з цілей програми є розробка економічних моделей для визначення корисності біовиробництва як життєздатного підходу до виробництва в космосі.

Вважається, що МО США могло б використовувати методи біовиробництва для виробництва палива або інших матеріалів у космосі з використанням обладнання для ферментації, сировини та мікробів, які перетворюють вихідну сировину в різні корисні молекули, матеріали або продукти.

«МО США зараз не має виробничих потужностей у космосі. Усі ресурси або обладнання, необхідні для даної місії, виробляються на Землі та відправляються в космос», – зазначила Енн Чивер. «Програма B-SURE є важливим першим кроком у вирішенні фундаментальних питань біовиробництва для розвитку цієї можливості».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України