Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Індія призупиняє попередні продажі послуг Starlink до моменту отримання компанією SpaceX ліцензії від регуляторних органів

Уряд Індії наказав компанії SpaceX припинити приймати попередні замовлення на послуги широкосмугового зв’язку Starlink в країні, поки у неї не буде ліцензії на роботу в країні. 26 листопада міністерство зв’язку Індії опублікувало заяву, в якій компанії SpaceX наказувалося «негайно утриматися від бронювання/надання супутникових інтернет-послуг в Індії». Громадян також застерегли від попереднього замовлення послуг Starlink, оскільки «компанія не отримала жодної ліцензії/авторизації на надання супутникових інтернет-послуг» в Індії.

Компанія SpaceX, яка станом на 29 листопада все ще приймала депозити для попереднього замовлення в розмірі 99 доларів США через веб-сайт Starlink для адрес в Індії, не прокоментувала публічні рекомендації індійського уряду.

1 листопада компанія SpaceX заснувала в Індії 100% дочірню компанію під назвою «Starlink Satellite Communications Private Limited» (SSCPL). Тоді глава компанії SSCPL Санджай Бхаргава (Sanjay Bhargava) похвалив Міністерство корпоративних справ Індії за «неймовірно швидкий» процес реєстрації та заявив: «Тепер ми можемо почати подавати заявки на отримання ліцензій, відкривати банківські рахунки тощо». За його словами, на початок жовтня кількість попередніх замовлень в країні перевищила позначку в 5000, а «перспективна мета» Starlink полягає в тому, щоб до грудня 2022 року в Індії було активовано 200 000 терміналів Starlink, хоча «[фактичні] цифри можуть бути набагато нижчими або навіть нульовими, якщо ми не отримаємо схвалення уряду» на надання послуг.

Однак навіть у країнах, де Starlink має ліцензії на діяльність, проблеми з ланцюгом поставок, пов’язані з пандемією, сповільнюють розгортання продуктів Starlink. Компанія SpaceX повідомила клієнтам, які оформляли попереднє замовлення, в електронному листі від 23 листопада, що дефіцит кремнію за останні шість місяців уповільнив очікувані темпи виробництва компанії, що вплинуло на її здатність «виконати багато замовлень Starlink цього року».

На сьогодні SpaceX запустила понад 1800 супутників Starlink і нещодавно заявила, що понад 750 000 людей у всьому світі попередньо замовили послуги широкосмугового зв’язку. Близько 140 000 користувачів у всьому світі використовують Starlink, повідомила компанія SpaceX Федеральній комісії зі зв’язку США в заяві від 10 листопада.

«Понад 14 мільйонів людей цікавилися послугами Starlink у своєму регіоні, і сьогодні Starlink доступний у більш ніж 20 країнах (і їх кількість збільшується)», – йдеться в електронному листі компанії SpaceX від 23 листопада.

Компанія SpaceX запланувала наступний запуск Starlink на 1 грудня з мису Канаверал, штат Флорида, побивши рекорд за кількістю польотів ракети-носія Falcon 9 за рік.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України