Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA відмінило вихід у відкритий космос астронавтів МКС через ризик зіткнення з космічним сміттям

Запланований на 30 листопада вихід у відкритий космос для ремонту несправної антени на Міжнародній космічній станції було відкладено на невизначений термін, повідомило NASA, посилаючись на «сповіщення про сміття».

Два американських астронавта мали вийти за межі космічної станції о 12:10 GMT, проте спеціалісти NASA оцінили ситуацію як підвищений ризик, створений, імовірно, уламками від випробування російської протисупутникової зброї у цьому місяці.

«NASA отримало сповіщення про уламки, які створюють загрозу для космічної станції. Через відсутність можливості належним чином оцінити ризик, який сміття може становити для астронавтів, прийняте рішення відкласти вихід у відкритий космос 30 листопада до отримання додаткової інформації», – повідомило космічне агентство в Twitter.

Не пояснюється, наскільки близько уламки підійшли до космічної станції, яка обертається на орбіті висотою приблизно 250 миль (402 км) над Землею, і чи пов’язано це з випробуванням російської ракети.

NASA планувало 6,5-годинний вихід у відкритий космос астронавтів Томаса Маршберна (Thomas Marshburn) та Кайли Беррон (Kayla Barron). Цей вихід мав стане п’ятим виходом у відкритий космос для 61-річного Маршберна і першим для 34-річної Беррон.

Метою виходу у відкритий космос було видалення несправної антени радіозв’язку S-діапазону, якій більше 20 років, і заміна її новою.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України