Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ОАЕ розкрили деталі місії з відправки зонду на астероїд між Марсом і Юпітером

У жовтні 2021 року Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) об’явили про плани запустити амбітну місію до поясу астероїдів у 2028 році. Ця місія відвідає сім різних космічних об’єктів і навіть приземлиться на одному з них, астероїді під назвою (269) Justitia.

28 травня було представлено нову інформацію про цю сміливу місію, включаючи її назву «Місія Еміратів до поясу астероїдів» (Emirates Mission to the Asteroid Belt, EMA).

«Ми ніколи не припинимо дивитися вперед; ми ніколи не припинимо наших зусиль, щоб створити світле майбутнє для наших нових поколінь», — сказав шейх Мухаммед бін Рашид Аль Мактум Рашид Аль Мактум, віце-президент і прем’єр-міністр ОАЕ та правитель Дубая.

Як було повідомлено, космічний апарат місії EMA буде названо на честь шейха: він називатиметься MBR Explorer.

Запуск MBR Explorer планується у 2028 році, він досягне першого астероїду у 2030 році та протягом 7 років буде слідувати орбітальним шляхом, що дозволить йому набирати швидкість від кількох планет. Пролетівши повз шість астероїдів, місія має намір доторкнутися до астероїду Justitia у 2034 році за допомогою невеликого посадкового модуля, який буде розгорнуто з MBR Explorer. Justitia може мати на своїй поверхні органічні молекули, що є будівельними блоками складних молекул, які за відповідних умов можуть утворити життя.

Космічне агентство ОАЕ було створено в 2014 році і є одним із наймолодших космічних агентств у світі. Космічний апарат ОАЕ Hope («Надія»), який стартував у 2020 році, став першим арабським космічним апаратом, який досяг орбіти Марсу, причому з першої спроби.

Перший астронавт ОАЕ, Хаззаа аль Мансурі, відвідав МКС у короткостроковій місії в 2019 році. На даний час на орбіті знаходиться ще один астронавт ОАЕ, Султан Аль Неяді, який прибув на МКС у березні в рамках місії Crew-6 компанії SpaceX.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України