Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Airbus підтримує суверенний космічний розвиток Малайзії

Європейська компанія Airbus бачить великий потенціал у космічному секторі Малайзії та готова і надалі робити внесок у суверенний космічний розвиток країни.

Виступаючи на Міжнародній морській та аерокосмічній виставці в Лангкаві (LIMA, 23-27 травня), Йохан Пелісьє (Johan Pelissier), голова Азіатсько-Тихоокеанського відділу Airbus Defence and Space, наголосив на важливості зміцнення національного потенціалу і можливостей у сферах, які підвищують стійкість критичної інфраструктури та сприяють економічному зростанню.

«Airbus понад п’ять десятиліть допомагає країнам і корпораціям досягти космічних прагнень, і ми готові поглибити наше партнерство з Малайзією для виконання її Національної космічної політики (NSP) до 2030 року», — сказав він.

Airbus підтримує космічну галузь країни з 1998 року, починаючи з надання доступу до космічних зображень. У 2014 році компанія поставила MEASAT-3b, найбільший супутник, замовлений сектором зв’язку Малайзії. Через п’ять років Airbus було обрано для створення MEASAT-3d, нового багатоцільового телекомунікаційного супутника для заміни потужності та розширення бізнесу MEASAT у Малайзії, Азії, Близькому Сході та Африці. Супутник був успішно запущений у червні 2022 року.

«Airbus надзвичайно пишається тим, що брав участь у розробці та виробництві цих двох найважливіших телекомунікаційних супутників для Малайзії», — додав Йохан.

Airbus і Малайзійське космічне агентство (MYSA) тісно співпрацюють, зокрема, в області супутникових зображень, систем і послуг. Протягом багатьох років MYSA збільшило свій космічний потенціал за допомогою супутників ДЗЗ Airbus для підтримки своїх ініціатив у національному розвитку.

Сьогодні MYSA є потужним партнером мережі станцій прямого прийому в регіоні. Національне космічне агентство також є учасником Програми промислового співробітництва щодо космічних систем, включаючи термінал TerraSAR-X і Pixel Factory.

На даний час Малайзія є єдиною країною Південно-Східної Азії з інфраструктурою та можливостями для прийому телеметрії SPOT, Pléiades і TerraSAR-X.

Говорячи про співпрацю Airbus із MYSA у сфері супутників ДЗЗ, керівник відділу продажів в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні компанії Х’юг Паві (Hugues Pavie) підкреслив останнє угруповання супутників, які повністю фінансуються, виготовляються, належать і експлуатуються Airbus — Pléiades Neo, до зображень з цих супутників MYSA має віртуальний доступ.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України