Нещодавно компанія RUAG Space провела на Землі перші випробування нового програмного забезпечення власної розробки з наявним навігаційним приймачем для супутників у змодельованих космічних умовах. «Результат був вражаючим», – заявив Андерс Ліндер (Anders Linder), старший віце-президент з розробки супутникових програм компанії RUAG Space. «Нам вдалося визначити положення супутника в реальному часі в десять разів точніше, ніж це було можливо раніше». Точність позиціонування покращилася приблизно зі 100 до 10 сантиметрів. «Це квантовий стрибок у високоточному супутниковому позиціонуванні».
Для визначення точного положення супутників на орбіті новітні навігаційні приймачі RUAG Space використовують сигнали європейських навігаційних супутників Galileo та американської системи GPS. Розроблене програмне забезпечення дозволяє обробляти додатковий сигнал позиціонування з європейських навігаційних супутників Galileo. Ця послуга, яка отримала назву «служба високої точності» (High Accuracy Service, HAS) стане доступною у 2022 році.
За словами Андерса Ліндера, оновлення програмного забезпечення можна провести як на навігаційних приймачах, які знаходяться у космосі, так і на приймачах, які вже передані клієнтам і все ще знаходяться на Землі. При цьому апаратне забезпечення пристроїв залишається незмінним. Наприклад, компанія RUAG Space вже поставила GNSS-приймач PODRIX для екологічного супутника Європейського космічного агентства (ЄКА) Sentinel-1C. ЄКА модернізує свій супутник за допомогою цього нового програмного забезпечення для перевірки супутника на орбіті. Запуск супутника Sentinel-1C заплановано на 2022 рік.
За оцінкою компанії RUAG Space, більш точне позиціонування супутника на орбіті дозволить запобігти зіткненню супутників у космосі, допомагаючи таким чином уникнути космічного сміття.
У найближчі роки на низьку навколоземну орбіту планується запустити багато супутникових угруповань, що будуть складатися із сотень і тисяч невеликих супутників. Для таких угруповань однакових супутників RUAG Space розробляє недорогий навігаційний приймач, який легший і менший за звичайні приймачі GNSS і вже має нове програмне забезпечення з обробкою сигналу Galileo HAS в стандартній комплектації. Новий космічний приймач під назвою «NavRix PinPoint» є більш економічно вигідним завдяки використанню стандартизованих електронних компонентів.