Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Мозамбік вивчає досвід Анголи в реалізації космічної програми

12 жовтня в Луанді міністр зв’язку, інформаційних технологій та соціальних комунікацій Анголи Мануель Хомем (Manuel Homem) прийняв делегацію міністерства транспорту та зв’язку Мозамбіку.

Метою візиту було ознайомлення з проєктами структурування галузі, особливо з тими, що пов’язані з національною космічною програмою, які будуть визначати космічну стратегію Мозамбіку. Делегація міністерства транспорту та зв’язку Мозамбіку відвідала Центр контролю польоту супутників (MCC) у Фунді, де була ознайомлена зі структурою, функціонуванням та можливостями MCC.

Крім цього, делегація відвідала штаб-квартиру Національного офісу управління космічними програмами (GGPEN) у Талатоні, а також департаменти кабінету міністрів Анголи, де відбулося спілкування з високопосадовцями, які мають досвід роботи не менше семи років у космічній сфері.

Під час візиту керівництво GGPEN ознайомило членів делегації Мозамбіку з етапами проєкту Angosat та досвідом, набутим за вісім років реалізації Національної космічної програми, підкресливши, що навчання персоналу є запорукою успіху.

Нарешті, відвідувачі поспілкувалися зі спеціалістами з різних сфер та обговорили результати застосування програмного забезпечення, розробленого GGPEN в рамках програми спостереження за землею, ліквідації наслідків розливів нафти, використання інструменту WEBGIS для містобудування та системи підтримки прийняття рішень – LIFE.

Мозамбік, який сприймає Анголу як приклад щодо впровадження космічних технологій, має намір піти шляхом, яким пройшов уряд Анголи, від затвердження Національної космічної програми до запуску супутника.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України