Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Німецький проект щодо запуску супутників з Північного моря наближається до реалізації

Федерація німецької промисловості (BDI) знайшла підтримку у федеральному уряді свого плану створення платформи запуску у космос в Північному морі. На заході BDI, що відбувся 6 вересня, федеральний міністр економіки Петер Альтмайєр оголосив про «Нову ініціативу малих космічних супутників», спрямовану на зміцнення німецької космічної промисловості.

На захід BDI «З Північного моря в космос: світанок нової ери в європейських космічних подорожах» був представлений проект впровадження в Північному морі платформи, з якої малі супутники будуть запускатися в космос з невеликої пускової установки. З цією метою німецькі компанії аерокосмічної та морської галузей наприкінці 2020 року заснували Німецький альянс космодромів (GOSA). На заході BDI європейські виробники ракет та GOSA підписали декларації про співпрацю.

Німецьке Міністерство економіки повідомило, що протягом цього десятиліття буде запущено понад 15 000 супутників, 90 % з яких будуть малими супутниками. Тому ця сфера пропонує важливі можливості для розвитку німецької промисловості.

У GOSA беруть участь компанії Tractebel DOC Offshore (здійснює морські проекти), MediaMobil (спеціалізується на офшорних комунікаціях), космічна компанія OHB, BLG Logistics, судноплавна компанія Harren & Partner та страхова компанія Lampe & Schwarze. В планах передбачається, що ракета-носій з корисним навантаженням буде запускатися з борту спеціального корабля у відкритому морі.

Уряд Німеччини виділяє половину коштів на техніко-економічне обґрунтування проекту. Бремен та Бремерхафен розглядаються як базові порти проекту.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України