Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Міністерство оборони США продовжило дію програми, що допомагає відстежувати лісові пожежі

Пентагон оголосив, що планує розширити пілотну програму, яка надаватиме зображення із супутників, безпілотників, наземних датчиків та камер для відстеження і боротьби з лісовими пожежами.

Національне агентство геопросторової розвідки (NGA) розпочало програму у 2019 році, розробивши інструмент, який визначає місце та форму пожеж. В рамках цього проекту NGA надає пожежним установам оновлені карти з інтервалами 15 хвилин на територіях, де швидко поширюються пожежі.

Представник NGA заявив, що агентство не може коментувати, які супутники надають зображення, або інші джерела даних, використаних для цього проекту, що отримав назву «Firefly» («Світлячок»).

Штат Каліфорнія та Національна гвардія штату вперше застосували інструмент «Firefly» у 2019 році. Лісова служба США у 2020 році звернулась до Міністерства оборони зробити цю послугу загальнонаціональною. «Визнаючи незмінну цінність пілотної програми, Міністерство оборони нещодавно схвалило продовження підтримки «Firefly» до вересня 2022 року», – сказав представник Пентагону Джон Кірбі 3 вересня.

ВПС США надають дані інфрачервоних датчиків із супутників попередження про пуски ракет, щоб допомогти вітчизняним відомствам виявляти та відстежувати пожежі. Супутникові дані поєднуються з іншими даними, що забезпечує більш точную картографію пожежі та дозволяє передбачати місця пожеж.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України