Ці місії охоплюють різноманітні завдання, починаючи з доставки корисних вантажів на Червону планету до надання послуг ретрансляції зв’язку. Поки що не йдеться про висадку людини на Марсі.
З 1960 року було проведено 50 місій, науково та технічно пов’язаних з Марсом. Тридцять одна з них вважаються успішними, що є дуже заохочувальним результатом. Тим не менш, серед них також були вражаючі невдачі, такі як крах посадкового модуля Schiaparelli у 2016 році. Ці місії надали обширні відомості про Марс, включаючи його атмосферу, орбіту, геологію та багато іншого.
Витрати на типову міжпланетну космічну місію оцінюються як мінімум мільярд доларів, і за останні десятиліття найбільші космічні агентства витратили на дослідження Марса не менше $ 50 млрд. Ці гроші використовувалися для відправлення камер, марсоходів та посадкових апаратів.
Протягом десятиліть космічні агентства всього світу вклали значні кошти у внутрішнє планування, розробку, прототипування та виробництво для космічних місій.
У 2020-х роках технології, що підтримують освоєння космосу, дедалі частіше розробляються у комерційному секторі. Одним із яскравих прикладів є компанія SpaceX Ілона Маска. SpaceX орієнтована на досягнення Марса та інших планет.
У той час як підхід NASA є консервативним, SpaceX оперативно вносить велику кількість змін, проводить ітерації та швидко навчається на невдачах.
SpaceX не єдина компанія у цьому напрямку. Існує зростаюча індустрія комерційних постачальників космічних польотів, особливо у США.
Поточний план дій NASA передбачає “повернення на Місяць” із наступним встановленням присутності людини на Марсі. У цьому плані є концепція залучення комерційних постачальників.
Замість того щоб здійснювати розробки самостійно, NASA дотримується стратегії визначення вимог та подальшої оцінки рішень, які пропонують комерційні постачальники в рамках конкурентного процесу.
Очевидно, на сьогоднішній день такий підхід стає більш життєздатним, особливо в порівнянні з ситуацією, що була 20 років тому, і це продемонструвала компанія SpaceX. Теоретично, це може бути більш економічним та ефективним.
Можливо, значним позитивним результатом буде стимулювання комерційного сектора. Компанії впроваджують інновації для задоволення потреб космічних місій, і побічні ефекти цих технологій можуть мати більший вплив на економіку та суспільство, ніж сам політ на Марс.
Проте це лише початок, і комерційний підхід має продемонструвати свою ефективність. Перші етапи, включаючи повернення на Місяць, матимуть ключове значення для оцінки цієї стратегії.