Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Virgin Galactic оголосила про проблеми під час суборбітального польоту Galactic 06

5 лютого компанія Virgin Galactic заявила, що під час планових перевірок після свого останнього космічного польоту Galactic 06 стало відомо, що під час польоту від стартового пілона базового літака VMS Eve, який використовувався її суборбітальним космічним літаком VSS Unity, відірвався юстирувальний штифт. Компанія повідомила Федеральне авіаційне управління США (FAA) 31 січня відповідно до правил та проводить перевірку спільно з FAA.

Компанія заявила, що Galactic 06 був безпечним та успішним польотом, проведеним відповідно до суворих процедур та протоколів польотів Virgin Galactic. У жодному разі від’єднаний штифт не становив загрози для безпеки транспортних засобів або екіпажу на борту. Компанія також не виявила пошкоджень ні космічного літака, ні літака-носія.

Компанія не стала уточнювати цю проблему або пояснювати, чому вона оголосила про інцидент публічно через 5 днів після повідомлення FAA. Заява, опублікована після закриття ринків протягом дня, не вплинула на курс акцій компанії, який трохи піднявся під час торгів після завершення роботи.

Virgin Galactic додала, що після завершення розслідування надасть оновлену інформацію про плани щодо Galactic 07, наступного та потенційно останнього комерційного рейсу VSS Unity. Раніше компанія повідомила, що політ відбудеться в другому кварталі, у ньому візьмуть участь дослідник і приватні астронавти.

У листопаді 2023 року компанія заявила, що згортає польоти Unity, щоб зберегти наявні кошти для завершення розробки наступного покоління суборбітальних космічних літаків класу Delta. У той час як VSS Unity здійснив шість польотів за стільки ж місяців минулого року, Virgin Galactic заявила, що перейде на квартальний графік і повністю припинить польоти до середини 2024 року. Це включало польоти Galactic 06 у січні, Galactic 07 у другому кварталі та, можливо, Galactic 08 у середині року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України