Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

В рамках підготовки до запуску місії з екіпажем Gaganyaan Індія відправить в космос «жінку-робота»

https://www.independent.co.uk/space/india-woman-robot-gaganyaan-mission-b2490518.html

Міністр науки і технологій Індії Джітендра Сінгх 4 лютого заявив, що робот-астронавт, який отримав назву Vyommitra (на санскриті “Vyoma” означає космос, а “Mitra” – друг), запланований на політ у третьому кварталі цього року, а місію з екіпажем Gaganyaan планують запустити наприкінці наступного року.

Проєкт Gaganyaan має на меті продемонструвати можливості Індії у здійсненні пілотованих космічних польотів. Місія передбачає запуск на три дні екіпажу у складі трьох астронавтів на навколоземну орбіту висотою 400 км у 5-тонній капсулі та безпечне повернення їх назад шляхом приводнення в Індійському океані.

Джітендра Сінгх сказав журналістам, що робот-астронавт Vyommitra призначений для імітації людських функцій і взаємодії з системою життєзабезпечення космічної капсули в рамках місії.

Робот-гуманоїд був вперше представлений у січні 2020 року на Симпозіумі з пілотованих космічних польотів і досліджень у Бенгалуру. Індійська організація космічних досліджень (ISRO) заявила, що сподівається використовувати на борту експериментальних місій роботів замість тварин, щоб зрозуміти, як невагомість та радіація у космічному середовищі впливають на людину.

Агентство сподівається, що такий робот допоможе спеціалістам контролювати параметри модуля, керувати панелями, відповідати на запити центру управління польотом та імітувати функції людини у майбутніх місіях.

У жовтні минулого року прем’єр-міністр Нарендра Моді доручив вищому керівництву ISRO поставити перед собою нові та амбітні цілі космічних місій, включаючи відправку індійця на Місяць та створення власної національної космічної станції до 2035 року.

ISRO створило Центр пілотованих космічних польотів у Бенгалуру для підготовки майбутніх астронавтів, включаючи екіпаж, який братиме участь у місії Gaganyaan.

За повідомленням ISRO, астронавти готуються до місії на базі у Бенгалуру, включаючи фізичну та медичну підготовку, йогу, тренування у польотних скафандрах та відпрацювання дій в рамках імітаційного моделювання різних сценаріїв місії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України