Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA створює консорціум з технологій обслуговування та виробництва у космосі

19 квітня NASA об’явило про створення нової організації, яка займатиметься вдосконаленням технологій обслуговування, складання та виробництва у космосі (in-space servicing, assembly and manufacturing, ISAM).

NASA повідомило, що Консорціум космічної мобільності та можливостей ISAM (Consortium for Space Mobility and ISAM Capabilities, COSMIC) розпочне роботу цієї осені, його метою буде координація роботи компаній та організацій щодо технологій, пов’язаних з обслуговуванням та ремонтом космічних апаратів у космосі.

Обслуговування в космосі охоплює такі дії, як ремонт космічних апаратів, дозаправка, переміщення та модернізація, тоді як складання та виробництво включає такі можливості, як 3D-друк і складання компонентів у космосі. Разом ці можливості мають створити більш стійку, надійну та витривалу космічну екосистему.

«Наша мета для COSMIC — прискорити загальне впровадження можливостей ISAM для розробки наступного покоління космічних архітектур і зробити ISAM звичайною частиною космічного підприємства», — сказав Джим Ройтер, асоційований адміністратор NASA з космічних технологій, під час дискусії у ході 38-го Космічного симпозіуму, де він оголосив про створення COSMIC.

Новий консорціум утворюється у відповідності до Національної стратегії ISAM і Національного плану реалізації ISAM, опублікованих у грудні 2022 року, надаючи можливість для співпраці між урядом, промисловістю та академічними колами США для досягнення спільних цілей у розвитку можливостей ISAM.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України