Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

NASA планує протестувати лазер для прискорення космічного зв’язку

19 листопада NASA повідомило, що після дворічної затримки готує до запуску демонстраційну місію Laser Communications Relay Demonstration (LCRD). Запуск заплановано на 4 грудня на борту ракети Atlas V 551 компанії United Launch Alliance з космодрому Космічних сил США на мисі Канаверал у Флориді.

LCRD має продемонструвати унікальні можливості оптичного зв’язку для збільшення пропускної здатності зв’язку в космосі при одночасному зменшенні розміру, ваги та вимог до потужності обладнання. LCRD буде виведено на орбіту як корисне навантаження на супутнику Space Test Program Satellite-6 (STPSat-6), основному космічному апараті програми Space Test Program 3 (STP-3) Міністерства оборони США.

LCRD стане першою наскрізною лазерною ретрансляційною системою NASA, яка буде надсилати та отримувати дані через невидимі інфрачервоні лазери зі швидкістю приблизно 1,2 гігабіт на секунду з геосинхронної орбіти (близько 35 800 км) від Землі. В ході експериментів інженери NASA вивчатимуть різні операційні сценарії та мають наміри вдосконалити процес передачі, а також системи відстеження. Випробування триватимуть протягом щонайменше двох років. Очікується, що завдяки швидкості передачі даних в 10-100 разів вище, ніж у традиційних радіочастотних систем, лазерні системи зв’язку забезпечать майбутні місії NASA надзвичайними можливостями передачі даних.

Нинішня демонстраційна місія ґрунтується на результатах інших випробувань лазерних технологій, проведених NASA останніми роками. Найвідоміша з таких місій, Lunar Laser Communications Demonstration, відбулася в 2013 році під час польоту на космічному апараті NASA Lunar Atmosphere and Dust Environment Explorer (LADEE), коли з Місяця було надіслано дані зі швидкістю 600 мегабіт на секунду. LADEE перебував сім місяців на місячній орбіті для вивчення місячного пилу.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України