Компанія Firefly Space готується до другої спроби запуску своєї ракети на орбіту

Космічна компанія Firefly готується до другої спроби запуску своєї ракети Alpha на орбіту, оскільки підприємство прагне побудувати фундамент свого бізнесу.

«Firefly прагне стати другою SpaceX, компанією, яка трансформує космічний транспорт», — сказав генеральний директор Firefly Том Маркусик (Tom Markusic).

Довідково: Перший запуск ракети Alpha компанії Firefly Aerospace 3 вересня завершився невдачею, ракета вибухнула через дві з половиною хвилини після старту.

Alpha несла близько 92 кг корисного навантаження – так звану Спеціальну місію прискорення досліджень та освіти (Dedicated Research and Educational Accelerator Mission, DREAM). Корисне навантаження включало декілька супутників-кубсатів, демонстратор технологій плазмового двигуна, пристрій виведення ракети з орбіти після реалізації місії у вигляді вітрила, а також «нетехнічні» корисні навантаження, такі як фотографії та пам’ятні речі.

Firefly планує зробити другу спробу запуску на орбіту на початку 2022 року, після чого почати регулярні польоти, що є ключовою метою компанії, пояснила головний виконавчий директор Firefly Лорен Лайонс. «Ми плануємо запустити 24 ракети в 2024 році», – сказала Лайонс. «Одна з речей, яка допоможе нам досягти цієї мети, — це здійснити наступний запуск якомога швидше».

За словами Т.Маркусика, на даний час Firefly витрачає близько $ 10 млн на місяць, і він хоче, щоб дохід компанії зміцнився, «перш ніж ми станемо публічними». На сьогоднішній день компанія залучила понад $ 200 млн венчурного капіталу.

20 листопада компанія повідомила про успішне проведення на своєму випробувальному полігоні в Південному Техасі (по сусідству з полігоном SpaceX у МакГрегорі) 40-секундного вогневого тесту першого ступеню ракети Alpha. Через кілька годин було проведено також тест двигуна другого ступеню Lightning.

«Наступна зупинка: база Космічних сил Ванденберг», — повідомила Firefly.

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter

Тематичні матеріали

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Відділ регіонального розвитку НЦУВКЗ (м.Одеса)