Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Міністри ЄКА схвалили стратегію забезпечення наземної та космічної безпеки

19 листопада у м. Матозіньюш, Португалія, відбулась нарада міністрів, відповідальних за космічну діяльність держав-членів Європейського космічного агентства (ЄКА).

На зазначеній нараді була одноголосно прийнята Резолюцію про прискорення використання космосу в Європі («Маніфест Матозіньюша») для вирішення нагальних і безпрецедентних соціальних, економічних та безпекових викликів, з якими стикається Європа та її громадяни.

Резолюція визначила три «прискорювачі» (“accelerators”) для виведення космічних амбіцій Європи на наступний рівень, та доручила Генеральному директору ЄКА розробити спільно з державами-членами концепції управління та фінансування.

В якості першого пріоритету ЄКА визначений прискорювач «Космос для зеленого майбутнього», мета якого дати людям змогу краще зрозуміти поточний стан планети та розробити сценарії та рішення для сталого життя на Землі, що сприятиме досягненню кліматичної нейтральності з нульовими викидами парникових газів до 2050 року.

Другий прискорювач, «Швидке та стійке реагування на кризи», буде спрямований на підтримку урядів у реагуванні на кризи, з якими стикається Європа, від повеней і штормів до лісових пожеж, без шкоди для суверенних компетенцій держав-членів і компетенції Європейського Союзу.

Третій прискорювач, «Захист космічних активів», матиме за мету захист астронавтів та космічну інфраструктуру ЄКА від впливу космічного сміття та космічної погоди.

Рада ЄКА також визнала два «натхненники» (“inspirators”) для зміцнення європейського лідерства в галузі науки та технологій: місія з повернення зразків з Місяця та освоєння космосу людиною.

Концепція трьох «прискорювачів» і двох «натхненників» була визначена на основі рекомендацій Консультативної групи високого рівня Генеральному директору ЄКА. «Заключний звіт про прискорення використання космосу в Європі» був опублікований на початку жовтня, і його рекомендації були представлені Генеральним директором ЄКА державам-членам на засіданні Ради ЄКА.

Резолюція про прискорення використання космосу в Європі наполегливо підтримує бачення «Порядку денного до 2025 року» Генерального директора ЄКА, спрямоване на розвиток досвіду Європи в космосі та реалізації її потенціалу на благо всіх жителів Землі та громадян Європи зокрема.

У схваленому маніфесті викладено загальні концепції, він не містить конкретних заходів та не визначає рівню витрат держав-учасників, Європейського Союзу, міжнародних та комерційних партнерів.

Проведений захід став важливою віхою на шляху до Європейського космічного саміту, який відбудеться в Тулузі в лютому 2022 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України