Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Національна космічна програма Анголи

11 листопада в Анголі відмічався День незалежності. З цієї нагоди інтернет-портал «Space in Africa» розмістив матеріал, присвячений космічній галузі Анголи:

Національний офіс управління космічними програмами Анголи (GGPEN), створений у 2010 році, є державною установою, на яку покладено нагляд за космічною програмою та діяльністю Анголи. Його обов’язки включають сприяння мирному використанню космосу, укладення угод про співпрацю з технічними та науковими установами в космічній галузі, а також розвиток потенціалу та обмін знаннями в інтересах народу Анголи.

GGPEN координує космічну діяльність країни на національному та міжнародному рівнях, управляє людським ресурсом та оцінює підприємства та установи, що передбачається залучити до виконання національної космічної програми. Це створює умови для моніторингу виробництва, запуску та експлуатації ангольського супутника ANGOSAT. Крім того, Міністерство телекомунікацій та інформаційно-комунікаційних технологій Анголи відповідає за регулювання діяльності GGPEN. Доктор Золана Жоао (Dr Zolana Joao) є чинним генеральним директором GGPEN, він займає цю посаду з 2014 року.

Указом президента країни 10 травня 2017 року було затверджено план Національної космічної стратегії Анголи (Angola National Space Strategy plan) на 2016-2025 роки. Стратегія є дуже амбітною програмою, яка визначає заходи з використання космічних технологій для забезпечення соціально-економічних переваг і посилення регіонального та міжнародного позиціонування Анголи. Національна космічна стратегія Анголи складається з п’яти основних компонентів:

Розвиток космічної інфраструктури: Стратегія передбачає створення супутників зв’язку та наземних станцій, супутників спостереження за Землею, навігації та позиціонування, чим має бути досягнута космічна автономія Анголи.

Програма розвитку потенціалу, у рамках якої визначені чотири субпрограми, включаючи національну програму розвитку космічного потенціалу та сертифікації, створення Ангольського центру космічних досліджень – Centro Angolano de Estudos Espaciais, сприяння використанню космічних можливостей у державному та приватному секторах, а також програма просування космічної діяльності.

Зростання ангольської космічної промисловості: Стратегія окреслює підходи до створення та розвитку космічної галузі. Це включає в себе національну космічну промислову програму, інвестиції та підтримку приватних ініціатив та гравців, чітку нормативну базу та стандартизацію послуг космічного застосування.

Міжнародне позиціонування: Ангола планує посилити свої позиції в Організації Об’єднаних Націй та Африканському Союзі у галузі космічної діяльності. Також планується брати участь у міжнародних проектах, космічних угодах, ініціативах, двосторонніх і багатосторонніх партнерствах.

Космічна політика: інституційна космічна структура Анголи планує використовувати космічні ресурси та послуги для галузей зв’язку, освіти, науки і техніки, оборони та безпеки, метеорології та реагування на катастрофи. Вона також закликана сприяти обміну космічними даними в різних секторах для соціального та економічного розвитку.

Космічна стратегія Анголи внесла значний внесок в активізацію космічної діяльності країни та її соціально-економічне зростання. У 2017 році GGPEN запустив супутник AngoSAT-1, однак через чотири місяці він вийшов з ладу. Наступний супутник, AngoSAT-2, на даний час будується, його запуск планується у 2022 році. Крім того, у травні 2019 року Управління національної космічної програми Анголи було уповноважено підписати контракт з Airbus на виробництво супутника AngoSAT-3.

У листопаді 2019 року GGPEN разом з Міністерством телекомунікацій та інформаційних і соціальних комунікаційних технологій Анголи запустив спеціальну програму моніторингу для вирішення проблем посухи в країні. Ангола також очолює проект спільної супутникової мережі Спільноти розвитку Південної Африки (SADC). GGPEN налагодив співпрацю з іноземними організаціями, які діють у різних галузях космічної промисловості. Нинішні міжнародні кооперації та партнерства включають угоду з Університетським консорціумом космічної інженерії (UNISEC), Airbus, Thales Alenia Space та Європейським космічним агентством (ЄКА).

За 11 років Ангола пройшла шлях від відсталої країни до космічної країни, що розвивається.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України