Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Російський уряд виділив додаткове фінансування для космічної галузі

11 листопада російська державна корпорація «Роскосмос» повідомила про ухвалення рішення уряду Російської Федерації про виділення додаткових коштів на розвиток космічної галузі, що дозволить забезпечити необхідне фінансування робіт за такими напрямами фундаментальних космічних досліджень:

  • дослідження Місяця;
  • дослідження астрофізичних об’єктів в ультрафіолетовому та видимому діапазонах спектра електромагнітного випромінювання;
  • дослідження Венери.

Крім того, буде забезпечено фінансування робіт у рамках спільного з ЄКА проекту ExoMars з дослідження Марса. Запуск першого космічного апарату здійснено у 2016 році, другий планується запустити у 2022 році. Разом з цим буде забезпечено виконання програми наукових досліджень космічної обсерваторії для досліджень астрофізичних об’єктів у рентгенівському діапазоні спектра електромагнітного випромінювання (космічний апарат «Спектр-РГ»).

«За дорученням президента уряд додатково спрямовує 6,5 млрд рублів ($ 90 млн) на розвиток космічної галузі, у тому числі на безумовне виконання міжнародних зобов’язань у цій галузі», – сказав прем’єр-міністр РФ М.Мішустін.

Промислові підприємства отримають кошти у поточному році в рамках уже укладених та реалізованих контрактів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України