Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Європейський супутник зв’язку Eutelsat Quantum з можливістю перепрограмування починає роботу

10 листопада Європейське космічне агентство (ЄКА) повідомило про успішне завершення тестування та включення у штатну роботу телекомунікаційного супутника Eutelsat Quantum, який можна перепрограмувати на орбіті.

Супутник Eutelsat Quantum був запущений 30 липня ракетою-носієм Ariane 5 з космодрому Куру у Французькій Гвіані. З того часу він був повністю протестований і введений в експлуатацію, його технічні характеристики перевірені та підтверджені.

Супутник Eutelsat Quantum побудований компанією Airbus Defence and Space для супутникового оператора Eutelsat в рамках державно-приватного партнерства з ЄКА. Супутник вагою 3 461 кг, заснований на платформі, розробленій компанією Surrey Satellite Technology Ltd., є першим комерційним супутником з «повністю гнучким» програмно-визначуваним корисним навантаженням, яке дозволяє переконфігурувати його точкові промені у відповідності до змін ринкових потреб, що будуть виникати протягом періоду служби супутника. Eutelsat на початковому етапі буде експлуатувати супутник під кутом 48° східної довготи на геостаціонарній орбіті для надання послуг зв’язку в Ku-діапазоні на Близькому Сході і в Північній Африці.

Оскільки супутник можна перепрограмувати на орбіті в будь-який час, він може реагувати на зміну вимог щодо передачі даних та безпечного зв’язку протягом свого 15-річного терміну служби.

Його промені можна змінювати та перенаправляти для переміщення майже в реальному часі, щоб надавати інформацію пасажирам на борту літаків, кораблів, вантажівок та автомобілів, що рухаються, створення покриття в зоні стихійного лиха або для потреб разових подій. Промені також можна легко налаштувати, щоб передати більші обсяги даних у разі різкого зростання потреби.

Eutelsat Quantum є флагманським проектом Великобританії, більшість супутників якої розроблено та виготовлено британською промисловістю. Airbus був головним підрядником і відповідав за створення інноваційного корисного навантаження супутника, тоді як Surrey Satellite Technology Ltd виготовила нову платформу. Інноваційна фазова антенна решітка була розроблена компанією Airbus в Іспанії.

Партнерські проекти ЄКА об’єднують європейську космічну галузь навколо великомасштабних програм, досягаючи конкурентоспроможних стрибків вперед та відповідних економічних наслідків.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України