Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Начальник космічних операцій Космічних сил США розповів про досягнення, плани та завдання Космічних сил

21 вересня у ході «Авіаційної, космічної та кібернетичної конференції Асоціації ВПС» (Air Force Association Air, Space, and Cyber Conference) начальник космічних операцій Космічних сил США генерал Джон «Джей» Реймонд (John «Jay» Raymond) розповів про перші досягнення, плани та завдання Космічних сил.

«Очевидно, що космос є сферою бойових дій, і ми впевнені, що якщо стримування не вдасться, нам доведеться воювати і вигравати битву за космічну перевагу», – сказав Раймонд. «Дозвольте мені пояснити: ми не хочемо воювати в космосі. Ми хочемо попередити це».

За словами Реймонда, з часу створення Космічних сил 20 грудня 2019 року нова структура зосередила свої зусилля на тому, щоб стати компактною та швидкою, інноваційною та універсальною.

Колись космос вважався «доброзичливим» і «безлюдним», крім Сполучених Штатів і Росії (Радянського Союзу), проте сьогодні він став «багатолюдним» і небезпечним. На даний час навколо Землі з великою швидкістю обертається 30 000 космічних об’єктів та сміття. Понад 70 країн експлуатують супутники різного розміру та призначення. Найстрашніше, що зростає кількість супутників та інших космічних апаратів, які спеціально розробляються для ведення бойових дій, а також для протидії операціям США.

Реймонд зазначив, що здатність працювати в космосі має вирішальне значення не тільки для захисту безпеки США, але і для забезпечення світової економіки, зв’язку, транспорту та інших важливих функцій повсякденного життя.

«Я бачив, що противники розуміють нашу залежність від космосу та кіберпростору, і, ймовірно, атакують їх», – сказав Раймонд.

За його словами, Китай розгорнув супутники з роботизованою рукою, які можуть бути використані для «захоплення» інших супутників. У Росії є протисупутникова зброя, яку Реймонд назвав «супутником-лялькою», яка «спеціально розроблена для знищення супутників США».

«Ми повинні захищати космос. Він лежить в основі кожного інструменту національної влади – дипломатичного, інформаційного, військового та економічного», – сказав він.

У той час, як Космічні сили продовжують розвиватися, Реймонд сказав, що задоволений досягнутим прогресом. Вже написана космічна доктрина, визначені процедури відбору персоналу, розроблено космічну програму та вдосконалено процеси ефективної роботи з іншими службами, особливо з ВПС.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України