Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Космонавти МКС приступили до тестування та інтеграції маніпулятора ERA

22 вересня екіпаж російського сегменту Міжнародної космічної станції приступив до інтеграції та тестування маніпулятора European Robotic Arm (ERA), який розміщений на зовнішній поверхні багатоцільового лабораторного модуля «Наука». Проводяться роботи по активації систем управління маніпулятора та інтеграції його програмного забезпечення в систему управління станції.

Роботизована система ERA була доставлена на орбіту разом з багатоцільовим лабораторним модулем «Наука». Маніпулятор призначений для складальних робіт, підтримки космонавтів під час діяльності у відкритому космосі та обслуговування орбітального комплексу. Система ERA має спеціальну конструкцію, що забезпечує рухливість в різних площинах. Загальна довжина маніпулятора ERA становить 11,3 м.

Водночас, незалежний експерт та ведучий інтернет-ресурсу RussianSpaceWeb.com Анатолій Зак звертає увагу на наступне: «ЄКА підтверджує активацію панелі управління, відомої як Man-Machine Interface, для європейської роботизованої руки на модулі «Наука». Однак немає інформації про включення самої руки». Пізніше він додає: «Роскосмос» повідомляє про «інтеграцію та тестування» європейської роботизованої руки, але формулювання обережне, щоб уникнути згадки про включення самої руки та зосереджено на її системі управління».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України