Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Рахункова палата США критикує процес закупівлі супутників попередження про ракетний напад

22 вересня Рахункова палата США (Government Accountability Office, GAO) представила новий звіт, у якому звинуватила Космічні сили США в тому, що вони надають Конгресу надмірно оптимістичні прогнози відносно графіку розробки та вартості супутників раннього попередження нового покоління.

GAO висловила занепокоєння відносно інфрачервоних датчиків нового покоління (Next-Generation Overhead Persistent Infrared Block 0, Next-Gen OPIR), запланованого угруповання п’яти супутників-датчиків, що мають забезпечити раннє попередження про пуски балістичних ракет. Процедура закупівлі була розпочата ВПС США у 2018 році для доповнення існуючих супутників попередження про ракетний напад. Космічні сили скоротили програму на 42 місяці і планують запустити перший супутник до 2025 року.

GAO заявила, що скептично ставиться до поточного графіку та прогнозів витрат на систему OPIR наступного покоління, і закликала Командування ВПС (Department of the Air Force) надати більш реалістичні оцінки.

Космічні сили планують витратити $ 14,4 млрд до 2025 року на систему OPIR нового покоління. Виробники супутників – компанії Lockheed Martin та Northrop Grumman. Компанії Raytheon і Ball Aerospac є постачальниками комплектуючих.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України