Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

На китайському випробувальному полігоні Korla, імовірно, випробовується лазерна протисупутникова зброя

Нові супутникові знімки Східного випробувального полігону Korla (Korla East Test Site) у Сіньцзяні, Китай, представлені геопросторовою компанією BlackSky, показують імовірне випробування протисупутникової зброї (ASAT) спрямованої енергії для боротьби із західними супутниками.

Супутникові зображення компанії BlackSky виявили підозрілу діяльність на полігоні Korla, яка узгоджується з інформацією про розробку Китаєм технологій для виведення з ладу, знищення або викрадення іноземних супутників, що міститься у нещодавно оприлюднених документах розвідки США.

На супутникових зображеннях видно дві лазерні установки з допоміжною інфраструктурою, розташовані в ангарах із висувними дахами, що дозволяє припущення про те, що на цьому майданчику випробовується протисупутникова зброя. Представлені знімки за визначений період свідчать про те, що ангари для роботи лазерів ASAT відкриваються близько сонячного полудня, коли іноземні супутники ДЗЗ найбільш активні.

За даними супутникового спостереження, велика кількість супутників провідних супутникових компаній перебували в межах прямої видимості об’єкта під час активного застосування ASAT, включаючи супутники угруповання Starlink компанії SpaceX і супутники ДЗЗ компанії Spire і Planet Labs. Військові супутники також могли бути активними в регіоні на цей час, але їх орбіти не є загальновідомими.

Імовірно, що на полігоні Korla випробовується протисупутникова лазерна зброя спрямованої енергії, яка може використовуватися в різних варіантах: від засліплення та порушення зв’язку до нагрівання цілі для ураження ракетами з тепловим наведенням або навіть безпосереднього знищення супутника.

За оцінкою експертів, лазерне обладнання ASAT також може застосовуватися для збору даних із супутників шляхом підробки зашифрованої передачі лазерної інформації.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України