Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Китайська приватна компанія Galaxy Space залучається до випробувань гіперзвукової зброї

Пекінський супутниковий інтернет-стартап Galaxy Space (офіційна назва Yinhe Hangtian (Beijing) Telecommunication Technology CO. Ltd) планує забезпечувати широкосмуговий зв’язок у рамках китайської програми гіперзвукових засобів.

22 квітня китайське видання South China Morning Post (SCMP) повідомило, що компанія Galaxy Space, що була заснована у 2016 році з метою розгортання приватного широкосмугового супутникового угруповання, тепер прагне надавати послуги для військових застосувань.

5 березня 2022 року компанія Galaxy Space вивела на орбіту шість експериментальних супутників Yinhe-2 та продемонструвала здатність забезпечувати широкосмуговий зв’язок із наземними терміналами.

Як зазначає SCMP, у подальшому Galaxy Space провела випробування, у ході якого досягла безперервного зв’язку між своїми шістьма супутниками і терміналом, що рухався із гіперзвуковою швидкістю, протягом приблизно 25 хвилин у двонаправленій передачі даних.

Результати проведеного випробування свідчать, що технологія Galaxy Space здатна забезпечити широкосмуговий зв’язок для гіперзвукових ракет або літаків, що рухаються зі швидкістю до 25 Махів, хоча, за словами дослідників, необхідні подальші тестування, розробки та перевірки.

Китайська програма гіперзвукових польотів спрямована на розробку передових гіперзвукових дронів та літальних апаратів, здатних розвивати швидкість 5 Махів і вище. Надійні послуги зв’язку необхідні для безпечного контролю та експлуатації цих високошвидкісних апаратів.

Початкова місія Galaxy Space щодо розгортання власного широкосмугового угруповання була відмінена після рішення китайського уряду розгорнути національне угруповання з 13 000 супутників у відповідь на розгортання супутникових угруповань компаній SpaceX і OneWeb.

Компанія Galaxy Space має власні супутникові дослідно-конструкторські та виробничі потужності, тому її участь у проєкті розробки гіперзвукової зброї може бути перспективною.

Деякі космічні експерти відмічають, що участь приватного бізнесу у китайській гіперзвуковій програмі, яка, очевидно, пов’язана з військовими застосуваннями, є «дещо незвичним». Інші відмітили таку участь як важливий крок вперед, підкреслюючи інноваційний потенціал приватного сектора для розвитку космічних можливостей країни.

У вересні минулого року Galaxy Space залучила інвестиції, які, за її твердженням, оцінюються у $ 1,58 млрд.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України