Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

ЄКА шукає рішення для усунення несправності антени радара КА JUICE

28 квітня Європейське космічне агентство (ЄКА) повідомило, що радіолокаційний прилад на космічному апараті Jupiter Icy Moons Explorer (JUICE) не повністю розгорнув свою 16-метрову антену, яка, як очікувалося, мала розгорнутися протягом тижня після запуску 13 квітня. Довжина антени, що простягалася з обох боків космічного апарата, становила лише третину запланованої довжини.

Інженери підозрюють, що штифт в антені застряг, утримуючи її у складеному положенні. «У цьому випадку вважається, що лише лічені міліметри можуть мати значення, щоб звільнити решту частини радара», – йдеться в заяві агентства.

ЄКА розглядає інші заходи щодо розгортання антени. Майбутній запуск двигуна потрясе космічний апарат, що потенційно може призвести до вивільнення штифту. Космічний апарат також буде обертатися так, що антена, яка зараз перебуває в тіні, переміститься на сонячне світло та нагріється.

Радіолокаційний прилад під назвою «Radar for Icy Moons Exploration» (RIME) є одним із 10 інструментів на JUICE. Він призначений для дослідження крижаних поверхонь супутників Юпітера – Європи, Ганімеда та Каллісто – на глибину дев’яти кілометрів. Розробкою RIME керував Університет Тренто в Італії, а Лабораторія реактивного руху NASA забезпечила постачання компонентів для приладу.

RIME створений на основі радіолокаційних інструментів, що були запущені в рамках двох марсіанських місій: Mars Express ЄКА та Mars Reconnaissance Orbiter NASA. Багато членів команди RIME працювали над цими двома місіями.

Проблема з RIME є єдиною серйозною проблемою, про яку повідомлялося на етапі введення JUICE в експлуатацію, який триватиме два місяці. Активація інших систем, включаючи розгортання 10,6-метрової магнітометричної штанги, відбулася без інцидентів.

JUICE, який прибуде до системи Юпітера в 2031 році, є однією з головних наукових місій ЄКА. «Це дійсно фантастична місія. Це найскладніша місія ЄКА цього десятиліття з точки зору космічних наукових місій», – сказав генеральний директор ЄКА Йозеф Ашбахер в інтерв’ю під час 38-го Космічного симпозіуму через кілька днів після запуску JUICE.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України