Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Іран планує запустити 6 супутників до березня 2024 року

26 квітня іранські ЗМІ повідомили, що заступник міністра оборони Ірану Амір Растегарі (Amir Rastegari), який також є генеральним директором компанії міністерства оборони Iran Electronics Industries (IEI), заявив, що Іран готує шість супутників до запуску до березня 2024 року.

А. Растегарі розповів, що триває підготовка до запуску іранського супутникового угруповання, висловивши надію, що IEI зможе вивести на низьку навколоземну орбіту два супутники-кубсати і власний супутник спостереження Землі Tolou-3 до березня 2024 року.

Супутник Tolou-3 вагою 150 кг є першим іранським мінісупутником ДЗЗ. Він здатний робити чорно-білі знімки з просторовим розрізненням 5 м/піксель і кольорові знімки з просторовим розрізненням 10 м/піксель, сказав Растегарі.

Він зазначив, що компанія IEI тісно співпрацює з Іранським космічним агентством і росією, додавши, що IEI веде переговори з Організацією аерокосмічної промисловості Міністерства оборони Ірану та росією щодо прискорення запуску іранських супутників у космос.

У серпні 2022 року Іран успішно запустив у космос супутник Khayyam з космодрому Байконур у Казахстані російською ракетою-носієм «Союз».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України