Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Узбекистан планує запустити власний супутник-кубсат

На полях конференції Space Technology Conference Central Eurasia 2023, що проводилась у Ташкенті 25-27 квітня, представники Агентства космічних досліджень заявили, що Узбекистан почне підготовку до запуску супутника-кубсата. Відповідну угоду досягнуто між Агентством космічних досліджень та Агентством інноваційного розвитку Узбекистану.

Робота над проєктом розпочнеться вже цього року. Варіанти супутників будуть розроблені, зокрема, силами місцевої команди молодих фахівців.

У січні 2018 року Іброхім Абдурахманов, який тоді був міністром інноваційного розвитку (на даний час міністр вищої освіти, науки та інновацій), заявляв, що Узбекистан планує найближчим часом запустити власний супутник. За його словами, це позитивно вплине на розвиток багатьох сфер життя, включаючи телебачення та інтернет. Однак після заяви практичних кроків у цьому напрямі не було.

Крім того, у жовтні минулого року міністр з розвитку інформаційних технологій Шерзод Шерматов (на даний час міністр цифрових технологій) зазначав, що Узбекистан зараз не має реальної необхідності, щоб витрачати великі гроші та запускати власний супутник.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України