Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

МО Нідерландів зосереджується на розвитку супутникових можливостей

5 червня Міністерство оборони Нідерландів повідомило, що державний секретар Крістоф ван дер Маат заявив, що Нідерланди будуть розвивати власні супутникові можливості разом з європейськими партнерами та партнерами з НАТО. Таким чином, країна репрезентує себе як відповідного партнера у космічній галузі, з яким можна співпрацювати.

У повідомлені також йдеться, що успішні операції збройних сил все більше залежать від даних та інформації з космосу. Зміцнюючи власні інформаційні позиції, Нідерланди стануть менш залежними від партнерів по коаліції та/або комерційних компаній. Тоді збройні сили зможуть діяти ефективно та брати участь в альянсі як партнер по співпраці.

Супутникові можливості, які розроблятимуть Нідерланди, відповідають їх власним потребам і потребам партнерів по коаліції. Зокрема, передбачається розвивати інноваційні датчики ДЗЗ, малі супутники та системи лазерного зв’язку.

МО Нідерландів планує нарощувати оперативний супутниковий потенціал разом із європейськими союзниками та союзниками по НАТО, а також комерційними структурами.

Метою визначено отримати перший оперативний супутник до 2025 року. Крім того, до 2029 року МО Нідерландів передбачає мати розвинені можливості, щоб стати надійним і затребуваним партнером у космічній галузі на міжнародному рівні.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України