За повідомленням Національного інформаційного агентства Малайзії (BERNAMA), Міністерство науки, технологій та інновацій країни (MOSTI) розробляє національну космічну програму під назвою «Malaysia Space Exploration 2030» («Дослідження космічного простору Малайзії до 2030 року»), яка має на меті стимулювати зростання та створити стійку національну екосистему космічного сектора.
Під час парламентських слухань 13 грудня заступник міністра Датук Ахмад Амзад Хашим (Datuk Ahmad Amzad Hashim) сказав, що проєкт програми окреслює 10-річну стратегію відповідно до Національної космічної політики Малайзії до 2030 року. У цій політиці, прийнятій у 2017 році, визначається важливість космічних технологій для економічного зростання країни та національної безпеки. Хоча Ахмад Амзад не повідомив, коли буде опублікований остаточний варіант, він сказав, що одна з основних ініціатив програми спрямована на те, щоб Малайзія могла самостійно розробляти супутники ДЗЗ. «Ця програма буде реалізовуватися через державно-приватне партнерство, яке спрямоване на створення можливостей для стратегічної співпраці між урядом та місцевою промисловістю у розвитку вітчизняних супутникових технологій», – сказав Ахмад Амзад.
За його словами, ця програма призведе до зростання індустрії виробництва супутникових компонентів, а також сектору збору та обробки супутникових даних. Ахмад Амзад заявив, що уряд розробив «інфраструктуру передових космічних технологій», яка відповідає міжнародним стандартам, включаючи засоби для встановлення, інтеграції та тестування супутників, центр управління польотами у м. Бантінг (Banting) та станцію прийому супутникових даних ДЗЗ в м. Темерло (Temerloh).
За словами заступника міністра, для розширення міжнародного співробітництва Малайзія намагатиметься підписати меморандуми про взаєморозуміння з «провідними агентствами розвинених країн у сфері космічних технологій». Він сказав, що ці меморандуми допоможуть «розширити можливості країни в галузі досліджень, розробок, комерціалізації та інновацій за рахунок передачі передових космічних технологій, таких як супутникові технології, пускові установки, антенні системи та технології штучного інтелекту, пов’язані з обробкою великих обсягів даних».
Згідно із заявою Малайзії, поданою до ООН у жовтні 2020 року, уряд сподівається, що до 2030 року космічний сектор країни дасть 0,3% ВВП і забезпечить створення 500 нових робочих місць.
Малайзійське космічне агентство (MYSA) було створено в лютому 2019 року шляхом об’єднання Національного космічного агентства (ANGKASA) і Малайзійського агентства дистанційного зондування (MRSA) для підвищення ефективності надання державних послуг у космічному секторі.